Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Robert Soszyński nowym wiceprezydentem od transportu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-11-23 19:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Robert Soszyński nowym wiceprezydentem od transportu
fot. UM Warszawa
Po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zaprezentował swoich zastępców. Niespodziewanie wiceprezydentem odpowiedzialnym za transport i infrastrukturę został Robert Soszyński. Zastąpił Renatę Kaznowską, która pozostała jednym z wiceprezydentów, ale będzie odpowiadać przede wszystkim za edukację i politykę mieszkaniową.

Soszyński to nowa osoba w warszawskim ratuszu. Pod jego zwierzchnictwem znajdą się cztery biura: Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa, Biuro Infrastruktury, Biuro Polityki Mobilności i Transportu oraz Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym. Nowy wiceprezydent był wiceprezesem Zarządu Polskich LNG SA, GrECo JLT Polska sp. z o.o., prezesem Zarządu PERN Przyjaźń SA, Ciech Service sp. z o.o, Towarzystwa Budownictwa Społecznego Mokotów sp. z o.o., dyrektorem zarządzającym GrECo JLT oraz burmistrzem Dzielnicy Mokotów. Został zaprezentowany jako specjalista od dużych inwestycji infrastrukturalnych.

Kaznowska, do tej chwili odpowiedzialna za transport publiczny (przed objęciem urzędu dwa lata temu szefowała Pałacowi Kultury), otrzymała inne obowiązki. Będzie jej podlegać Biuro Sportu i Rekreacji, Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków, Biuro Edukacji i Biuro Polityki Lokalowej.

Drugim z wiceprezydentów, który zachował swój urząd, jest Michał Olszewski. Dalej będzie się zajmował rozwojem Warszawy i planowaniem przestrzennym, funduszami europejskimi i gospodarką odpadami.

Poza nimi wiceprezydentem został Paweł Rabiej z Nowoczesnej, koalicjanta PO w wyborach (zajmie się sprawami reprywatyzacji i polityką zdrowotną). Skarbnik i sekretarz miasta się nie zmienią. Będą nimi, odpowiednio, Mirosław Czekaj i Marcin Wojdat.

Do ratusza trafiła też... kontrkandydatka Trzaskowskiego w niedawnych wyborach. Dr Justyna Glusman, którą do wyścigu o fotel prezydenta wysunęła koalicja ruchów miejskich została dyrektorką-koordynatorką ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni. "Dyrektor-koordynator" to nowe stanowisko, które według zapowiedzi, ma łaczyć szczebel prezydencki ze szczeblem dyrektorów biur. Glusman będzie podlegać Biuro Ochrony Środowiska. Drugą osobą na tym szczeblu będzie Aldona Machnowska-Góra, której mają podlegać sprawy kulturalne.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. ZTM szuka firmy kontrolującej bilety

Komunikacja

Warszawa. ZTM szuka firmy kontrolującej bilety

Jakub Dybalski 02 października 2018

Warszawa stawia kolejne ładowarki elektryczne dla aut

Komunikacja

Warszawa stawia kolejne ładowarki elektryczne dla aut

jd/inf. pras. 23 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5