Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Robert Soszyński nowym wiceprezydentem od transportu

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
23-11-2018
Ostatnia modyfikacja:
28-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa. Robert Soszyński nowym wiceprezydentem od transportu
fot. UM Warszawa
Po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zaprezentował swoich zastępców. Niespodziewanie wiceprezydentem odpowiedzialnym za transport i infrastrukturę został Robert Soszyński. Zastąpił Renatę Kaznowską, która pozostała jednym z wiceprezydentów, ale będzie odpowiadać przede wszystkim za edukację i politykę mieszkaniową.

Soszyński to nowa osoba w warszawskim ratuszu. Pod jego zwierzchnictwem znajdą się cztery biura: Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa, Biuro Infrastruktury, Biuro Polityki Mobilności i Transportu oraz Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym. Nowy wiceprezydent był wiceprezesem Zarządu Polskich LNG SA, GrECo JLT Polska sp. z o.o., prezesem Zarządu PERN Przyjaźń SA, Ciech Service sp. z o.o, Towarzystwa Budownictwa Społecznego Mokotów sp. z o.o., dyrektorem zarządzającym GrECo JLT oraz burmistrzem Dzielnicy Mokotów. Został zaprezentowany jako specjalista od dużych inwestycji infrastrukturalnych.

Kaznowska, do tej chwili odpowiedzialna za transport publiczny (przed objęciem urzędu dwa lata temu szefowała Pałacowi Kultury), otrzymała inne obowiązki. Będzie jej podlegać Biuro Sportu i Rekreacji, Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków, Biuro Edukacji i Biuro Polityki Lokalowej.

Drugim z wiceprezydentów, który zachował swój urząd, jest Michał Olszewski. Dalej będzie się zajmował rozwojem Warszawy i planowaniem przestrzennym, funduszami europejskimi i gospodarką odpadami.

Poza nimi wiceprezydentem został Paweł Rabiej z Nowoczesnej, koalicjanta PO w wyborach (zajmie się sprawami reprywatyzacji i polityką zdrowotną). Skarbnik i sekretarz miasta się nie zmienią. Będą nimi, odpowiednio, Mirosław Czekaj i Marcin Wojdat.

Do ratusza trafiła też... kontrkandydatka Trzaskowskiego w niedawnych wyborach. Dr Justyna Glusman, którą do wyścigu o fotel prezydenta wysunęła koalicja ruchów miejskich została dyrektorką-koordynatorką ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni. "Dyrektor-koordynator" to nowe stanowisko, które według zapowiedzi, ma łaczyć szczebel prezydencki ze szczeblem dyrektorów biur. Glusman będzie podlegać Biuro Ochrony Środowiska. Drugą osobą na tym szczeblu będzie Aldona Machnowska-Góra, której mają podlegać sprawy kulturalne.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5