Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa. Remonty tramwajowe w 2017 r. Bez mostów latem

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-02-23 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Remonty tramwajowe w 2017 r. Bez mostów latem
Fot. Witold Urbanowicz
Most Śląsko–Dąbrowski będzie zamknięty dla ruchu tramwajowego od 3 do 30 czerwca, a dla całego ruchu kołowego od 24 do 30 czerwca. To konieczność wynikająca z modernizacji tego fragmentu torów. Most Gdański nie będzie przebudowywany, ale remont torów dojazdowych spowoduje, że tramwaje nie pojadą nim przez prawie całe wakacje. Ale to niejedyne planowane w tym roku przebudowy torowisk w stolicy. Zacznie się już w kwietniu od budowy toru odstawczego przy stacji metro Wierzbno.

– Generalnie remonty tramwajowe w tym roku w Warszawie mają się wiązać z zamknięciami torów w wakacje. Chcemy, żeby prace z tym związane ruszyły na początku czerwca, a kończyły się 3 września. Tak, by nie dotknęły uczniów szkół – mówił w czwartek prezes Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos.

Będą jednak wyjątki. Budowa toru odstawczego przy stacji metro Wierzbno dla linii na ulicy Woronicza, która zacznie się już w kwietniu, spowoduje zamknięcie ruchu tramwajów w kwietniowe weekendy, a potem w długi weekend majowy (od 29 kwietnia do 7 maja).

Być może aż do 30 września wyłączone z ruchu będzie modernizowane torowisko tramwajowe na ul. Obozowej (m.in. zostanie zazielenione). W tym przypadku wszystko jednak zależy od postępu prac, jakie PKP PLK będzie prowadziła przebudowując wiadukt kolejowy nad tą ulicą. Z kolei na jesień (4 września – 3 grudnia) przewidziano ewentualną modernizację i stworzenie zielonego torowiska na ul. Puławskiej. To prawie 3,5 km torów, ale ta inwestycja jest uzależniona od wcześniejszego zakończenia przebudowy torów i uruchomienia ruchu tramwajowego na ul. Marynarskiej.

Ponieważ w czerwcu zamknięty zostanie Most Śląsko–Dąbrowski, przebudowa torowiska na Moście Gdańskim zostanie przesunięta na 2018 r. Z jednej strony, jak tłumaczył Karos, eksperci z Instytutu Dróg i Mostów przyznali, że nie da się połączyć inwestycji okołomostowych i na samym moście, ze względu na duże skomplikowanie tych pierwszych. Z drugiej strony Gdański po prostu musi być w tym roku przejezdny. – Nie wyobrażam sobie zamknięcia dwóch mostów w momencie, gdy budujemy metro – zaznaczyła wiceprezydent Renata Kaznowska. Nie zmienia to jednak sytuacji, że z powodu remontów tras dojazdowych, tramwaje i tak nie wjadą na Gdański. Tyle że w innych terminach. Będzie zamknięty dla ruchu tramwajowego między 1 lipca a 3 września.

W Warszawskim Biurze Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym zaplanowano na ten rok 1218 inwestycji, z czego jedną czwartą trzeba było uzgodnić między różnymi podmiotami, które są w nie zaangażowane. Wciąż największą stołeczną inwestycją jest budowa II linii metra. Trwa budowa pięciu z sześciu stacji – trzech na Pradze-Północ i Targówku (C18 Trocka, C17 Targówek, C16 Szwedzka) oraz dwóch na Woli (C7 Młynów i C8 Księcia Janusza). W kwietniu rozpocznie się budowa trzeciej wolskiej stacji – C6 Płocka, która znajdzie się pod ul. Płocką, po południowej stronie skrzyżowania z ul. Wolską. Ten fragment ul. Płockiej zostanie zamknięty.

Planowane inwestycje i remonty tramwajowe w Warszawie w 2017 r. z datami wyłączeń z ruchu:

– przebudowa torowiska na ul. Woronicza w rejonie stacji metra „Wierzbno” - budowa dodatkowego toru odstawczego, przebudowa torowiska: wyłączenia weekendowe – 1-2 kwietnia, 8-9 kwietnia, 22-23 kwietnia, 29 kwietnia – 7 maja;
– modernizacja przejazdu tramwajowego po stronie płd. Ronda Zgrupowania AK Radosław w al. Jana Pawła II: 1 maja;
– modernizacja przejazdu tramwajowego na ul. Okopowej na skrzyżowaniu z ul. Powązkowską: 17-18 czerwca;
– modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Obozowej odc. ul. Płocka – ul. Wawrzyszewska – budowa torowiska trawiastego (1,1 km), remont przystanków: 3 czerwca – 3 września. Termin uzależniony od wyłączeń ruchu w powodu przebudowy wiaduktu kolejowego przez PKP PLK;
– naprawa na testowym odcinku torowiska tramwajowego na moście Śląsko–Dąbrowskim – wykonanie zabudowy 50 m torowiska według opracowania Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w celu wykonania badań i oceny trwałości pod obciążeniem od ruchu autobusowego i tramwajowego: wyłączenia ruchu tramwajowego 3 – 30 czerwca, całkowite wyłączenie ruchu kołowego na moście 24 – 30 czerwca.
– modernizacja torowiska tramwajowego na rondzie S. Starzyńskiego – przebudowa rozjazdów i torowiska, przebudowa przejazdów drogowych przez tory, budowa torów dla brakującej relacji skrętnej wsch.-płd. (skręt w lewo z ronda S. Starzyńskiego w ul. Jagiellońską w kierunku Ratuszowej), przebudowa przystanków, sieci trakcyjnej: 3 czerwca – 3 września;
– modernizacja torowiska na ul. S. Starzyńskiego odc. rondo S. Starzyńskiego – wiadukt nad Wybrzeżem Helskim – wymiana szyn i podkładów, wykonanie nowej podbudowy i zabudowy torów: 31 lipca – 3 września;
– modernizacja torowiska na ul. Z. Słomińskiego odc. ul. Zakroczymska – wiadukt nad Wybrzeżem Gdyńskim – wymiana szyn i podkładów, wykonanie nowej podbudowy i zabudowy torów: 1 – 30 lipca;
– modernizacja torowiska na ul. S. Starzyńskiego odc. rondo Żaba – rondo S. Starzyńskiego – dokończenie robót z 2016 r. , przebudowa przystanków w zespole przystanków „Namysłowska” i „Rondo Starzyńskiego” , modernizacja torów na przejeździe przy ul. Namysłowskiej oraz przy peronach przystankowych: 31 lipca – 3 września.
– modernizacja torowiska tramwajowego w Alejach Jerozolimskich przy pl. S. Starynkiewicza – remont węzła rozjazdowego i peronu na pętli tramwajowej: 1-2 lipca – wyłączenie ruchu tramwajowego na czas montażu rozjazdu nakładkowego w Al. Jerozolimskich po zachodniej stronie ronda Czterdziestolatka; 3-28 lipca – wznowienie ruchu tramwajowego w Al. Jerozolimskich w wykorzystaniem tramwajów dwukierunkowych do Dworca Centralnego od ronda J. Waszyngtona; 29-30 lipca – wyłączenie ruchu tramwajowego na czas demontażu rozjazdu nakładkowego; 1 sierpnia - przywrócenie pełnego ruchu tramwajowego w Al. Jerozolimskich;
– modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Puławskiej odc. ul. J. Malczewskiego – ul. Olszewska – budowa torowiska trawiastego (dł. 3,37 km), remont sieci trakcyjnej, przystanków: 4 września – 3 grudnia. Wykonanie remontu uzależnione od zakończenia przez ZMID robót torowych i przywrócenia ruchu tramwajowego w ul. Marynarskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5