Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Remont tramwaju na Obozowej w cieniu kolei

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-07-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Remont tramwaju na Obozowej w cieniu kolei
Fot. ZTM Warszawa
Przebudowa kolejowej linii obwodowej w Warszawie wymusza wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Obozowej. W cieniu tych prac remont odcinka torów przeprowadzają też Tramwaje Warszawskie. Na większy remont trasy tramwajowej mieszkańcom i pasażerom przyjdzie jednak poczekać.

W lutym PKP PLK podpisały umowę z wykonawcą remontu tzw. małej linii obwodowej w Warszawie na odcinku Warszawa Zachodnia (peron 8) – Warszawa Gdańska. Prace wymuszają rozbiórki wiaduktów nad ulicami łączącymi Śródmieście, Wolę i Bemowo w ciągu Kasprzaka, Wolskiej, Górczewskiej oraz Obozowej.

Najbardziej uciążliwe prace trwają na Obozowej. Co prawda kilka dni temu kolej udostępniła przejazd dla ruchu kołowego, ale nadal wstrzymany pozostaje ruch tramwajów w ciągu Młynarskiej i Obozowej od Zajezdni Wola do Majakowskiego. Ratusz oczekuje od wykonawcy remontu kolejowego, że zamknięcie nie wydłuży się poza II połowę września.

Konieczne wyłączenie ruchu wykorzystują tramwajarze do przeprowadzenia własnych prac. – Podczas przebudowy w 2017 r. prace będą dotyczyły wymiany konstrukcji torowiska o długości 1103 metrów toru pojedynczego. Przebudowa torowiska będzie prowadzona na odcinku od ul. Płockiej do ul. Wawrzyszewskiej. Tory wydzielone zostaną z jezdni w konstrukcji bezpodsypkowej z zabudową roślinną w postaci rozchodnika – mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Prace ograniczą się jedynie do torowiska i nie obejmują przebudowy ulicy oraz zmiany organizacji ruchu. – Na tym etapie nie jest to planowane, ze względu na budowę II linii metra i remontu linii kolejowej – mówi Powałka.
Generalna przebudowa ulicy Obozowej, której projekt powstał w 2011 r., odwlekana jest od wielu lat. Zgodnie z projektem przygotowanym przez Tramwaje Warszawskie efektem przebudowy ulicy Obozowej mają być m.in. drogi rowerowe, wysepki przystankowe (obecnie wsiada się w wielu miejscach z poziomu jezdni). Zapowiadano również priorytet dla tramwajów, racjonalizację układu przystanków, a także uspokojenie ruchu. Inwestycję blokowali jednak dzielnicowi radni, którym zmiany nie przypadły do gustu.

Na razie nie wiadomo, kiedy uda się przeprowadzić tę inwestycję. – Rozpoczęcie tego etapu prac będzie skoordynowane z budową metra tak, aby uciążliwości dla mieszkańców były jak najmniejsze – mówi Michał Powałka. Obozowa – wobec zamknięcia Górczewskiej – stanowi jeden z ciągów objazdowych. Zakończenie realizacji odcinka zachodniego II linii do stacji Księcia Janusza planowane jest pod koniec 2019 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5