Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Remont tramwajów na Obozowej znowu przesunie się?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-11-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Remont tramwajów na Obozowej znowu przesunie się?
fot. Mikiapole3, lic. CC BY-SA 3.0 Wikia Warszawa
W przyszłoroczne wakacje miała odbyć się od lat odkładana przebudowa trasy tramwajowej na ulicy Obozowej. – W związku z budową zachodniego odcinka II linii metra zostanie przeanalizowana w porozumieniu z Inżynierem Ruchu możliwość kompleksowej modernizacji torowiska ul. Obozowej w 2017 roku – mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Przebudowa torowiska na Obozowej miała się odbyć już kilka lat temu. Projekt powstał w 2011 r. W efekcie przebudowy miały powstać drogi rowerowe, wysepki przystankowe (obecnie wsiada się w wielu miejscach z poziomu jezdni). Zapowiadano również priorytet dla tramwajów, racjonalizację układu przystanków, a także uspokojenie ruchu. Inwestycję blokowali jednak dzielnicowi radni, którym zmiany nie przypadły do gustu.

Tramwaje Warszawskie planowały wreszcie zrealizować inwestycję w przyszłym roku w koordynacji z przebudową obwodowej linii kolejowej. Taki wariant obowiązywał jeszcze w październiku, gdy przedstawiano zmiany związane z budową II linii metra. – Plan jest taki, że PKP PLK, które mają do przebudowy wiadukt, zajmą teren w okolicach czerwca przyszłego roku. Utrudnienia na ulicy Obozowej mają potrwać trzy miesiące. W tym czasie Tramwaje Warszawskie będą prowadziły modernizację torowiska. Specjalnie zostało to tak skoordynowane, by prace najgorsze powodujące utrudnienia wypadały w wakacje – mówił Jacek Piotr Cegiełka, który w ZTM-ie zajmuje się objazdami związanymi z metrem.

W czasie budowy odcinka zachodniego II linii metra, która potrwa do 2019 r., przejazd równoległą Górczewską będzie znacznie utrudniony. W rejonie stacji Księcia Janusza przejeżdżać będą mogły wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, natomiast w rejonie stacji Młynów ulica Górczewska będzie zamknięta w całości, bez przejazdu. Ograniczenia mają zostać wprowadzone jeszcze w listopadzie. ZTM zapowiedział, że tramwaje na Obozowej zostaną wzmocnione. W związku z tym pojawiły się pytania o celowość przeprowadzania inwestycji tramwajowej w tym terminie.

Teraz Tramwaje Warszawskie nie są już tak stanowcze, jeżeli chodzi o modernizację torowiska. – W związku z budową zachodniego odcinka II linii metra zostanie przeanalizowana w porozumieniu z Inżynierem Ruchu możliwość kompleksowej modernizacji torowiska ul. Obozowej w 2017 roku. Natomiast w przypadku braku możliwości wykonania tej modernizacji zostanie przeanalizowana konieczność wykonania remontu torowiska tramwajowego na wybranych odcinkach tej trasy – mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Zaznacza zarazem, że jest za wcześnie, by mówić o szczegółach.

Ruch tramwajów i tak trzeba będzie przerwać w czasie przebudowy linii obwodowej i rozbiórki wiaduktu. Inwestycja wymusi ingerencję w układ jezdni. Tu przesunięcia terminów nie wchodzą w grę.  – O linii obwodowej możemy na razie zapomnieć, gdyż będzie modernizowana, wraz ze wszystkimi wiaduktami, także nad Kasprzaka. Po modernizacji będzie pełnić rolę trasy dalekobieżnej w momencie remontu linii średnicowej, który ma się zacząć w 2018 r. – przypomina Andzej Franków, dyrektor pionu przewozów w warszawskim ZTM-ie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5