Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Będą zmiany na Puławskiej, ale na razie bez buspasa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-02-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Będą zmiany na Puławskiej, ale na razie bez buspasa
fot. ZDM Warszawa
Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do przebudowy ulicy Puławskiej na odcinku od Domaniewskiej do granic Warszawy. Dzięki środkom unijnym mieszkańcy zyskają drogi dla rowerów, nowe chodniki, zieleń i zmodernizowaną sygnalizację świetlną. Niestety, w tym etapie nie zostanie wytyczony buspas.

Inwestycja ma objąć blisko 9-kilometrowy odcinek ulicy od Domaniewskiej do granic Warszawy. Powstać ma m.in. droga dla rowerów. Na odcinku od Domaniewskiej do Niedźwiedziej będzie ona biegła po wschodniej stronie, a na dalszym odcinku – po obydwu stronach. Przewidziano też przejazdy rowerowe. Zmiany zajdą też w węźle Wyścigi – piesi i rowerzyści będą mogli pokonać ulicę wzdłuż potoku Służewieckiego albo zmodernizowanym przejściem podziemnym, dostosowanym do ruchu rowerwego.

Przebudowane zostaną chodniki. Nową nawierzchnię zyska ponad 18 tys. m2 trotuarów. To największy remont chodników w Warszawie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Pojawi się też kilkaset nowych drzew oraz niska zieleń. Zmodernizowane mają zostać też sygnalizacje świetlne. Zostaną one skoordynowane, dzięki czemu będzie możliwe wprowadzenie zielonej fali.

Ruszył właśnie przetarg na przeprowadzenie prac z terminem składania ofert do 20 marca. Inwestycja zostanie przeprowadzona w trybie projektuj i buduj. Liczy się nie tylko cena. Jak informuje ZDM, punkty można otrzymać również za dodatkową dbałość o zieleń (w tym zaaranżowanie "parku kieszonkowego"), przeszkolenie pracowników z zasad dostępności architektonicznej, prowadzenie strony www o inwestycji, wizualizacje i plansze informacyjne na budowie oraz kolportaż ulotek informacyjnych mieszkańcom okolicy. W przypadku pomyślnego rozstrzygnięcia przetargu prace potrwają do czerwca 2018 r.

Niestety, w ramach prac nie powstanie wyczekiwane buspasy do Piaseczna. – Wyznaczanie buspasów jest zadaniem Zarządu Transportu Miejskiego – mówi Mikołaj Pieńkos, rzecznik ZDM Warszawa. Jak nadmienia, geometria skrzyżowań i urządzenia sygnalizacji będą dostosowane do wyznaczenia pasa autobusowego na istniejącym, trzecim pasie ruchu.

Pierwotnie zakładano, że buspasy zostaną wytyczone w 2017 r. Chwilowo jednak nie ma środków na tę inwestycję. – W grudniu 2015 r. Rada Warszawy zdecydowała o rezygnacji z buspasa, a środki zostały przesunięte na przedłużenie ul. Woronicza – przypomina Pieńkos. Drogowcy przekonują, że wytyczenie buspasów w tej chwili zmniejszałoby znacznie przepustowość jezdni, a jej poszerzanie jest niezasadne. Dlatego też urzędnicy chcą czekać z buspasem do budowy tzw. Puławskiej-bis (S7), czyli nowej trasy od Tarczyna do Południowej Obwodnicy Warszawy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5