Partner serwisu
Przestrzeń

Warszawa przygotowuje się na wyjazd norymberskiego tramwaju z Krakowa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
20-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Już niebawem na liniach turystycznych zadebiutuje norymberski tramwaj GT6, wypożyczony z Krakowa. Wszyscy chętni będą mogli przejechać się charakterystycznym wagonem już w tę sobotę, 22 września.

Tramwaj GT6 będzie jeździł w weekendy na popularnej Tetce na brygadach przypisanych zajezdni Mokotów (rezerwę będą stanowiły (wagony historyczne klasyczne). Po raz pierwszy zadebiutuje w ten weekend – 22 września – na I brygadzie linii T. Odjazdy z pl. Narutowicza o godz. 12.42, 14.12, 15.42 i 17.12. W tygodniu, we wtorki i czwartki, będzie można go spotkać na linii 36. W pozostałe dni tygodnia oraz w ramach rezerwy zadanie przewozowe będzie realizowane przez wagon 1000/1001 z zakładu R1 Wola lub wagon 13N z zakładu R4 Mokotów.

– Zupełnie inaczej się go prowadzi, ma inny system hamowania i zadania jazdy, ale ogólnie jest wspaniały. Sama przyjemność jazdy jest fajna. Oprócz tego tramwaj ma serce, duszę. W środku mamy drewniane siedzenia – mówi Artur Naklicki, motorniczy z zajezdni Mokotów.

Wóz nr 187 został w produkowany w 1963 r. i jeździł w Norymberdze. Kraków sprowadził partię takich używanych pojazdów w ramach działań na rzecz odnowienia taboru. Pierwszy pojazd tego typu pojawił się w stolicy Małopolski pod koniec 1984 r., a ostatni zakupiono w 2004 r. Ten konkretny pojazd w 2010 r. został przekwalifikowany na tramwaj zabytkowy i przemalowano go w oryginalne, norymberskie barwy. Na burcie znajdują się zarówno herby Norymbergii, jak i Krakowa.

Kraków wypożyczył z kolei z Warszawy najbardziej warszawski z warszawskich tramwajów – 13N, czyli tzw. parówkę. To już drugi rok, w którym Kraków i Warszawa wymieniają się na zabytkowe tramwaje.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5