Partner serwisu
Prawo & Finanse

Warszawa: Przetasowania w ratuszu. Schedę po Olszewskim przejmą dwie osoby

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
21-05-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Warszawa: Przetasowania w ratuszu. Schedę po Olszewskim przejmą dwie osoby
fot. UM Warszawa
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, przedstawił nowy zarząd miasta. Z Ratusza odszedł Michał Olszewski – wieloletni wiceprezydent, któremu podlegały m.in. inwestycje komunikacyjne, zarządzanie ruchem drogowym czy architektura. Obowiązkami podzielą się Renata Kaznowska i nowy pełnomocnik – Tomasz Mencina.

Rafał Trzaskowski rozpoczyna nową kadencję jako prezydent Warszawy. Przedstawił nowy skład zarządu. Pierwszą jego zastępczynią zostaje Renata Kaznowska. Oprócz niej funkcję wiceprezydentów i wiceprezydentek pełnią Aldona Machnowska-Góra i Tomasz Bratek, a do grona tego dołącza Adrianna Porowska. Sekretarzem miasta pozostaje Maria Wasiak, a skarbnikiem zostaje Marzena Krajewska, dotychczasowa zastępczyni Mirosława Czekaja, który został prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego.

Z funkcją wiceprezydenta pożegnał się Michał Olszewski. – Chciałem podziękować prezydentowi Michałowi Olszewskiemu, który przez wiele lat pracował dla m.st. Warszawy i nadzorował obszary, które były kluczowe dla rozwoju miasta. Bez prezydenta Olszewskiego miasto nie mogłoby się tak rozwijać. Zostawiłeś kawał serca, mam nadzieję, że dalej będziemy mogli współpracować – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent miasta.

I tak obowiązki prezydenta Olszewskiego zostaną rozdzielone. – Prezydentka Renata Kaznowska będzie odpowiadała tak jak dotychczas za edukację, za zdrowie, za sport, ale również za architekturę – mówi Trzaskowski. Do zarządu został powołany też Tomasz Mencina, który został koordynatorem ds. infrastruktury i rozwoju. – Zna bardzo dobrze miasto. Będzie czuwał by realizacja strategicznych inwestycji i rozwoju postępowała. Nadzór nad inwestycjami jest dla mnie kluczową sprawą – wskazuje prezydent. Mencinie mają też podlegać m.in. Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym czy Biuro Funduszy Europejskich.

Mieniem dalej zajmować będzie się prezydent Bratek – to on będzie zatem odpowiadać za nadzór właścicielski nad spółkami komunikacyjnymi. Machnowskiej-Górze podlegać będzie kultura, a Porowskiej – polityka społeczna miasta.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5