Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Przetarg na metro na Bemowo i Bródno na początku 2018 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-08-22 10:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Przetarg na metro na Bemowo i Bródno na początku 2018 r.
Fot. Witold Urbanowicz
Stolica przygotowuje się do realizacji kolejnych dwóch odcinków II linii metra – dwóch stacji w kierunku Bemowa oraz trzech stacji w kierunku Bródna. Przetarg na ich realizację planowany jest na początku przyszłego roku, dzięki czemu dalsza rozbudowa metra będzie mogła być prowadzona bez żadnej przerwy.

W tej chwili trwa budowa tzw. odcinków 3+3, czyli trzech stacji w kierunku zachodnim, na Wolę oraz trzech stacji w kierunku wschodnim-północnym, na Targówek. Ich budowa powinna zakończyć się odpowiednio na przełomie listopada i grudnia 2019 r. oraz w maju 2019 r.

Następnym etapem rozbudowy będą tzw. odcinki 2+3. W kierunku zachodnim mają powstać dwie stacje – pociągi dojadą do skrzyżowania Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Na odcinku wschodnim-północnym zaplanowano trzy przystanki – metro dotrze do ostatniej zaplanowanej stacji przy skrzyżowaniu Rembielińskiej i Kondratowicza.

W zeszłym roku podpisano umowy z Metroprojektem i Andrzejem Chołdzyńskim na odcinek zachodni, a z firmą ILF – na odcinek wschodni-północny. – Przygotowania do budowy tych odcinków zbliżają się do końcowej fazy, jaką jest złożenie wniosków o pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko będzie szło normalnym, przewidywalnym trybem, to początek roku 2018 będzie czasem na ogłoszenie postępowań na budowę – zapowiada Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Jeszcze nie wiadomo, czy wykonawcy dla tych dwóch odcinków będą wybierani w jednym przetargu. – Ten model z jednym postępowaniem i dwiema ofertami w wariancie 3+3 się sprawdził. To, czy uda nam się taki model zastosować w postępowaniu na 2+3, będzie wynikało z analiz prawnych – zaznacza Lejk.

Dzięki takiemu rozłożeniu harmonogramu prac, budowa metra będzie mogła być płynnie kontynuowana. – Dokumentację przetargową mamy prawie gotową. Zakładamy, że będziemy się posługiwali się podobnymi zasadami, jak przy odcinkach 3+3, czyli przeznaczymy 38 miesięcy na realizację kolejnych odcinków – mówi prezes Metra.

Jeszcze nie wiadomo, jaki dokładnie będzie harmonogram i tryb realizacji ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra z zapleczem na Morach, niezbędnym dla sprawnego funkcjonowania linii. Sprawa rozstrzygnięcia konkursu na koncepcję architektoniczno-budowlaną trafiła do sądu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Konkurs na ostatni odcinek II linii metra trafia jednak do sądu

Prawo & Finanse

Konkurs na ostatni odcinek II linii metra trafia jednak do sądu

Witold Urbanowicz 11 sierpnia 2017

Co się dzieje na budowie metra na Wolę?

Komunikacja

Co się dzieje na budowie metra na Wolę?

Witold Urbanowicz 11 sierpnia 2017

Kamień węgielny wmurowany na budowie metra na Wolę

Przestrzeń

Kamień węgielny wmurowany na budowie metra na Wolę

Witold Urbanowicz 11 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5