Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Przejście przy Centralnym do przebudowy. Jest przetarg

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-04-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

ZDM w Warszawie rozpisał przetarg na operatora przejść podziemnych przy Dworcu Centralnym. Jego zadaniem będzie przebudowa pasaży, a także zarządzanie obiektem przez 30 lat. Miasto nie rezygnuje jednocześnie z wytyczania w tym miejscu przejść naziemnych.

ZDM w Warszawie ogłosił postępowanie na przebudowę i eksploatację przejść podziemnych w rejonie Dworca Centralnego, skrzyżowań z al. Jana Pawła II i Chałubińskiego, a także Emilii Plater oraz łącznika pomiędzy budynkiem LIM (Mariott) a Dw. Centralnym. Łączna powierzchnia obiektów, które zostaną objęte koncesją, to ponad 9 tys. m2. W obrębie obiektów mogą być zlokalizowane powierzchnie komercyjne z przeznaczeniem na cele usługowe, handlowe i gastronomiczne oraz nośniki reklamowe. Wykonawca zostanie wybrany w oparciu o ustawę o partnerstwie publiczno-prywatnym. Koncesja na pełnienie funkcji operatora przejścia zostanie udzielona na okres 360 miesięcy, czyli 30 lat.

Zadaniem prywatnej firmy będzie wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych remontu przejść podziemnych zgodnie z zaleceniami ekspertyzy stanu technicznego, a także projektów wykonawczych dot. modernizacji obiektów w zakresie określonym w koncepcji architektonicznej. Następnie operator będzie musiał przeprowadzić roboty remontowe elementów konstrukcyjnych i instalacji stanowiących wyposażenie poszczególnych obiektów, a także modernizacji wnętrz przejść podziemnych, zgodnie z przygotowanymi projektami. Przebudowa nie obejmuje budowy wind i daszków nad klatkami schodowymi – będzie to zadanie odrębne, realizowane przez miasto. Postępowanie nie obejmuje też schodów ruchomych, które były już poddane remontowi kapitalnemu.

Wewnątrz przejścia przewidziano remont kapitalny bądź wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych i urządzeń wentylacyjnych. Przebudowie, której celem jest podniesienie standardu, podlegać będą posadzki wraz ze stopniami schodów, sufity podwieszane z oświetleniem, wyposażenie i wystrój toalet publicznych, a także wyposażenie instalacyjne pasaży pomieszczeń o funkcji handlowej. Operator będzie musiał też wykonać oznakowanie dotykowe oraz system informacji dotyczący topografii okolicy i komunikacji miejskiej. Przebudowa powinna zostać wykonana w ciągu nie później niż trzech lat od podpisania umowy.

Usługi w zakresie utrzymania obejmują zarządzanie całym obiektem pod względem technicznym, eksploatacyjnym oraz komercyjnym, z zastrzeżeniem braku możliwości zmiany sposobu wykorzystania i przeznaczenia poszczególnych powierzchni obiektu bez zgody miasta. Umowa obejmuje też powierzchnię przyległą do przejść podziemnych zajętych przez zadaszenia wejść, a także zatokę rozładunkową pod wiaduktem.

Termin składania ofert mija 9 czerwca. Wykonawca zostanie wybrany w oparciu o trzy kryteria – zaoferowany czynsz (60%), podział zadań i ryzyk między stronami (22%), a także termin realizacji fazy inwestycyjnej przedsięwzięcia (18%). Z operatorem zostanie podpisana umowa o koncesji. Planowany termin zakończenia postępowania to 30 września 2017 r.

Miasto jednocześnie nie rezygnuje z wytyczenia przejść naziemnych na rodzie Czterdziestolatka – po północnej stronie, przez al. Jana Pawła II, po zachodniej stronie, przez Al. Jerozolimskie i po południowej stronie, w rejonie Nowogrodzkiej. Projekt ich wytyczenia został przekazany do inżyniera ruchu. To część większego projektu – przebudowy odcinka al. Jana Pawła II od ronda ONZ do ronda Czterdziestolatka.


Projekt przebudowy, mat. ZDM Warszawa   
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5