Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Przebudowa tramwajów na Obozowej w przyszłym roku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-09-08 12:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Przebudowa tramwajów na Obozowej w przyszłym roku
fot. Mikiapole3, lic. CC BY-SA 3.0 Wikia Warszawa
Tramwaje Warszawskie pracują nad projektem wielokrotnie przekładanej modernizacji ulicy Obozowej. Efektem inwestycji ma być ograniczenie i uspokojenie ruchu, przyspieszenie tramwajów. Pasażerowie nie będą musieli też już wsiadać do tramwajów z poziomu jezdni.

Obecnie Obozowa odstaje standardem od innych warszawskich tras tramwajowych. Do pojazdów wsiada się z jezdni, co stanowi utrudnienie dla osób starszych bądź matek z wózkami. Jej modernizacja jest jedną z dłużej przygotowywanych i ciągnących się inwestycji. Projekt powstał już w 2011 r., a przedsięwzięcie miało zostać zrealizowane w zakończonej już unijnej perspektywie finansowej 2007-2013, którą należało rozliczyć do końca grudnia zeszłego roku. Inwestycję jednak ciągle przekładano.

Po przebudowie pasażerowie mieli zyskać oddzielne platformy przystankowe. Planowano również zracjonalizowanie układu przystanków, priorytety dla tramwajów, które miałyby korzystać z zielonego torowiska, a także wydzielone pasy rowerowe. Pomysł ten nie przypadł jednak wszystkim do gustu. Torpedowali go zwłaszcza lokalni radni dzielnicowi, którzy preferowali poszerzenie jezdni kosztem chodników, wybetonowanie torowiska dla służb ratunkowych oraz przeniesienie rowerzystów na boczne ulice. Wobec przeciągających się uzgodnień przesunięto realizację inwestycji.

Tramwaje Warszawskie poinformowały właśnie, że w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji przygotowują projekt modernizacji trasy tramwajowej oraz przyległego układu drogowego. Inżynier Ruchu zatwierdził projekt organizacji ruchu, co stanowi podstawę do przygotowania projektu budowlanego i wykonania robót w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Spółka zapewnia, że projekt uwzględnia dotychczasowe ustalenia dotyczące programu ulicy, a także szereg propozycji zgłoszonych w konsultacjach społecznych. Jego efektem ma być poprawa stanu bezpieczeństwa, wytyczenie bezpiecznych przejść dla pieszych, ograniczenie ruchu kołowego z Bemowa do Koła, skrócenie czasu przejazdu tramwajem, zapewnienie bezpiecznej i wygodnej możliwości wsiadania do tramwajów, a także wyciszenie i podniesienie atrakcyjności torowiska.

Na zmiany przyjdzie jednak mieszkańcom i pasażerom trochę poczekać. – Inwestycję chcielibyśmy zrealizować w przyszłym roku w koordynacji z modernizacją linii kolejowej – mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nieużywana sieć trakcyjna na Kasprzaka znika po… 26 latach

Przestrzeń

Nieużywana sieć trakcyjna na Kasprzaka znika po… 26 latach

Witold Urbanowicz 18 sierpnia 2016

Warszawie ubędzie odcinek torów tramwajowych na Jagiellońskiej

Przestrzeń

Warszawie ubędzie odcinek torów tramwajowych na Jagiellońskiej

Witold Urbanowicz 08 sierpnia 2016

Dokumentacja nowego tramwaju na Służewiec nieco droga

Przestrzeń

Dokumentacja nowego tramwaju na Służewiec nieco droga

Witold Urbanowicz 05 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5