Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Przebudowa tramwajów na Obozowej w przyszłym roku

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-09-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Przebudowa tramwajów na Obozowej w przyszłym roku
fot. Mikiapole3, lic. CC BY-SA 3.0 Wikia Warszawa
Tramwaje Warszawskie pracują nad projektem wielokrotnie przekładanej modernizacji ulicy Obozowej. Efektem inwestycji ma być ograniczenie i uspokojenie ruchu, przyspieszenie tramwajów. Pasażerowie nie będą musieli też już wsiadać do tramwajów z poziomu jezdni.

Obecnie Obozowa odstaje standardem od innych warszawskich tras tramwajowych. Do pojazdów wsiada się z jezdni, co stanowi utrudnienie dla osób starszych bądź matek z wózkami. Jej modernizacja jest jedną z dłużej przygotowywanych i ciągnących się inwestycji. Projekt powstał już w 2011 r., a przedsięwzięcie miało zostać zrealizowane w zakończonej już unijnej perspektywie finansowej 2007-2013, którą należało rozliczyć do końca grudnia zeszłego roku. Inwestycję jednak ciągle przekładano.

Po przebudowie pasażerowie mieli zyskać oddzielne platformy przystankowe. Planowano również zracjonalizowanie układu przystanków, priorytety dla tramwajów, które miałyby korzystać z zielonego torowiska, a także wydzielone pasy rowerowe. Pomysł ten nie przypadł jednak wszystkim do gustu. Torpedowali go zwłaszcza lokalni radni dzielnicowi, którzy preferowali poszerzenie jezdni kosztem chodników, wybetonowanie torowiska dla służb ratunkowych oraz przeniesienie rowerzystów na boczne ulice. Wobec przeciągających się uzgodnień przesunięto realizację inwestycji.

Tramwaje Warszawskie poinformowały właśnie, że w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji przygotowują projekt modernizacji trasy tramwajowej oraz przyległego układu drogowego. Inżynier Ruchu zatwierdził projekt organizacji ruchu, co stanowi podstawę do przygotowania projektu budowlanego i wykonania robót w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Spółka zapewnia, że projekt uwzględnia dotychczasowe ustalenia dotyczące programu ulicy, a także szereg propozycji zgłoszonych w konsultacjach społecznych. Jego efektem ma być poprawa stanu bezpieczeństwa, wytyczenie bezpiecznych przejść dla pieszych, ograniczenie ruchu kołowego z Bemowa do Koła, skrócenie czasu przejazdu tramwajem, zapewnienie bezpiecznej i wygodnej możliwości wsiadania do tramwajów, a także wyciszenie i podniesienie atrakcyjności torowiska.

Na zmiany przyjdzie jednak mieszkańcom i pasażerom trochę poczekać. – Inwestycję chcielibyśmy zrealizować w przyszłym roku w koordynacji z modernizacją linii kolejowej – mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5