Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa. Prokuraturze nie udało się zablokować strefy płatnego parkowania

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2021-07-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ZDM/TP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Prokuraturze nie udało się zablokować strefy płatnego parkowania
fot. ZDM Warszawa
Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę prokuratury i ostatecznie uznał uchwałę dotyczącą rozszerzenia strefy płatnego parkowania na Woli i Pradze za zgodną z prawem.

Projekt rozszerzenia Strefy Płatnego parkowania o część Woli i Pragi-Północ był ogromnym i skomplikowanym przedsięwzięciem. Pierwsze konsultacje społeczne odbyły się jeszcze w listopadzie 2019 r. Po wypracowaniu optymalnych rozwiązań gotowa uchwała trafiła pod obrady Rady Miasta w maju ubiegłego roku.

Po wielu miesiącach i faktycznym wdrożeniu zmian (we wrześniu ubiegłego roku) sprawą postanowiła zająć się prokuratura. Prokuratura zarzuciła miastu brak uzyskania opinii dla poszerzenia SPPN na Wolę i Pragę od Zarządu Dróg Miejskich, który wg prokuratury jest organem zarządzającym drogami i ruchem na drogach.

W piątek 5 lutego odbyła się rozprawa dot. uchwały Rady Miasta o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania o część Woli i Pragi-Północ, która została zaskarżona przez prokuraturę. Wojewódzki Sąd Administracyjny podtrzymał stanowisko miasta i oddalił skargę prokuratury. Ta jednak nie zrezygnowała - i złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten podtrzymał wyrok niższej instancji. Tym razem rozstrzygnięcie jest prawomocne.

To nie jedyny wątek tej sprawy. Prokuratura Okręgowa (a także wojewoda mazowiecki) systematycznie podważa zmiany wprowadzane w Warszawie w zakresie płatnego parkowania. W następstwie oddzielnej skargi prokuratury Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił niedawno kluczowe punkty warszawskiej uchwały dot. płatnego parkowania, w tym dotyczące wysokości opłat i godzin funkcjonowania strefy. W opublikowanym niedawno pisemnym uzasadnieniu wyroku można przeczytać, że z powodu pandemii podwyżka stawek opłat (o 90 groszy) powinna była zostać rozłożona na raty.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wiedeń: Masz samochód? Będziesz musiał płacić za parkowanie

Prawo & Finanse

Wiedeń: Masz samochód? Będziesz musiał płacić za parkowanie

Łukasz Malinowski 24 czerwca 2021

Warszawa: Sąd uchyla kluczowe punkty uchwały o płatnym parkowaniu

Prawo & Finanse

Warszawa: Sąd uchyla kluczowe punkty uchwały o płatnym parkowaniu

Witold Urbanowicz 09 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5