Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Projekt nowego Dworca Gdańskiego w II połowie roku

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-03-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Projekt nowego Dworca Gdańskiego w II połowie roku
mat. PKP SA
W dalszym ciągu trwają prace projektowe nad nowym dworcem Warszawa Gdańska. Obiekt ma być gotowy w 2018 r., kiedy stacja przejmie większość ruchu z remontowanej linii średnicowej. – Projekty uzgodnione, po konsultacjach z miastem, powinny być gotowe w II półroczu tego roku – zapowiada Grzegorz Tomaszewski, pełnomocnik zarządu PKP SA ds. nieruchomości.

Pod koniec 2014 r. PKP SA na partnera dla Warszawy Gdańskiej wybrało firmę Ghelamco. W miejscu istniejącego dworca pojawić się ma nowa zabudowa. – Chcemy tak naprawdę wybudować dworzec od nowa, z całym kompleksem handlowym. Jest podpisana umowa inwestycyjna z wybranym developerem. Dworzec, jeżeli nic się nie wydarzy, powinien zostać oddany w 2018 r. – mówi Grzegorz Tomaszewski, pełnomocnik zarządu PKP SA ds. nieruchomości.

Kolejarze i deweloper stoją przed nie lada wyzwaniem – w 2018 r. ruszyć ma modernizacja linii średnicowej, która może potrwać nawet pięć lat. Warszawa Gdańska przejmie większość pasażerów z trzech dworców: Zachodniego, Centralnego i Wschodniego. Nowy dworzec musi być dobrze skrojony pod miarę, by obsłużyć dodatkowy ruch, a jednocześnie, żeby nie została stworzona zbędna przestrzeń, która po powrocie sytuacji do normy nie będzie wykorzystywana. – Jesteśmy w stałym kontakcie z miastem z uwagi na kwestię obsługi komunikacyjnej podróżnych – mówi Tomaszewski. Do rozwiązania pozostaje bowiem problem zwiększenia przepustowości – pojedynczy tunel z jednymi schodami na każdy z trzech peronów może okazać się niewystarczający.

W dalszym ciągu, mimo ściśle określonej daty zakończenia budowy, nie przedstawiono projektu przebudowy dworca. – Projekty uzgodnione, po konsultacjach z miastem, powinny być gotowe w II półroczu tego roku – zapowiada Grzegorz Tomaszewski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5