Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Problem z windami na linii obwodowej. Nie zostały odebrane

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-04-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Problem z windami na linii obwodowej. Nie zostały odebrane
fot. WU
Podróżni nie mogą korzystać z wind na wyremontowanych i nowych przystankach linii obwodowej w Warszawie. Jak się okazuje, urządzenia nie przeszły kontroli okresowej wykonywanej przez Transportowy Dozór Techniczny, a przedstawiony przez producenta program naprawczy nie został dotąd zaakceptowany. PKP PLK zapewniają, że urządzenia zostaną udostępnione jeszcze w tym miesiącu.

Podróżni już od półtora roku mogą korzystać z linii obwodowej w Warszawie. Pociągi ruszyły tutaj w październiku 2018 r., jeszcze przed zakończeniem całego kontraktu. Niestety, nie wszystko działa jak należy. Podróżni nie mogą korzystać z nowych wind na przystankach Warszawa Koło, Warszawa Młynów i Warszawa Wola.

Jak się okazuje, urządzenia nie przeszły badań okresowych wykonywanych przez Transportowy Dozór Techniczny. Wnioski o badanie dźwigów zainstalowanych na stacjach Warszawa Wola, Warszawa Młynów, Warszawa Koło wpłynęły do TDT Oddziału Terenowego 18 marca 2020 r. – W dniu 23 marca 2020 r. nasz inspektor wykonał badanie okresowe dźwigów na stacji Warszawa Wola oraz Warszawa Koło. Wynik badania czterech dźwigów zakończył się wynikiem negatywnym i zapisem o konieczności usunięcia stwierdzonych usterek i zgłoszeniu dźwigów do badań doraźnych eksploatacyjnych. W przypadku dźwigów zainstalowanych na stacji Warszawa Młynów, przedstawiciel eksploatującego (PKP PLK, Zakład Linii Kolejowych w Warszawie) zdecydował o odstąpieniu od wykonywania badań na tych dźwigach (spodziewając się również negatywnego wyniku badania) – wyjaśnia Antoni Mielniczuk, rzecznik TDT.

Jak wyjaśnia TDT, usunięcie niektórych stwierdzonych podczas badania niezgodności wymaga przeprowadzenia niewielkiej modernizacji dźwigów. – W dniu 6 kwietnia producent dźwigów firma Techwind złożył do TDT dokumentacje modernizacji 10 dźwigów zainstalowanych na stacjach Warszawa Wola, Koło, Młynów i w rejonie stacji Warszawa Zachodnia (kładka – red.). W dniu 9 kwietnia TDT wystosował do wnioskodawcy pismo z odmową uzgodnienia ze względu na stwierdzone w dokumentacji niezgodności. Do chwili obecnej nie otrzymano odpowiedzi od firmy Techwind – wskazuje Mielniczuk.

PKP PLK, które zarządzają linią obwodową, zapewniają, że urządzenia zostaną udostępnione niebawem. – Po przeglądzie, w ramach gwarancji, w windach usuwane są usterki związane z systemem powiadamiania służb o awarii urządzeń. Windy zostaną uruchomione jeszcze w kwietniu – przekonuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Dodatkowo, na przystanku Młynów dostęp do jednej z wind utrudniają nieczystości zostawiane przez ptaki. – Przystanek jest sprzątany przez firmę zewnętrzną. W miejscach zabrudzeń przez ptaki były zlecane dodatkowe prace. W maju zostaną zamontowane dodatkowe zabezpieczenia przed ptakami. Powinny one ostatecznie zlikwidować problem – zapewnia Jakubowski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5