Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Powstanie nowy tramwaj na Służewiec?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-03-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Powstanie nowy tramwaj na Służewiec?
fot. Martyn Janduła
W nowej perspektywie unijnej powstanie kilka nowych tras tramwajowych w Warszawie. Tramwaje Warszawskie zastanawiają się nad uzupełnieniem planów o nową trasę do zagłębia biurowego na Służewcu. O planach opowiada Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich.

Witold Urbanowicz, Transport-publiczny.pl: Jakie są plany, jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury tramwajowej w nowej perspektywie unijnej?

Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich:
Dokończenie Tarchomina oczywiście. Będziemy budować go etapami. Za chwilę będziemy razem z ZTM ogłaszać postępowanie na odcinek do Nowodworów. W planach jest odbudowa torowiska na Kasprzaka. Są rozważane trasy do Wilanowa – to jest tak ogromne przedsięwzięcie.

Wydaje się, że można byłoby poważnie zastanawiać się nad odcinkiem w al. Wilanowskiej jako połączenie pętli Metro Wilanowska z ulicą Marynarską – żeby do zagłębia białych kołnierzyków zapewnić dojazd także z drugiej strony. Przy Wierzbnie planujemy wybudować – w tym roku na pewno się nie uda, ale przyszły rok jest realny – wybudować tor odstawczy, żeby odbierać ludzi z metra i dowozić „wahadłem” do pętli przy Marynarskiej.

Przepustowość pętli na Służewcu nie będzie problemem?


To będzie krótka trasa, w związku z tym nie powinno być dużego zakłócenia ruchu. Oczywiście szkoda, że ta pętla jest mało pojemna.

Wcześniej mówiło się, że Tramwaje Warszawskie mogą zbudować most Krasińskiego z tramwajem. Czy to realna inwestycja?

Jesteśmy uzależnieni od władz miasta. My cały czas deklarujemy, że jeżeli tylko będzie decyzja o budowie trasy mostowej, to my oczywiście pokryjemy – jako Tramwaje Warszawskie – koszty budowy torów i zasilania. Taka deklaracja z naszej strony do miasta jest przekazana.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5