Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Powstanie 20 nowych przystanków, w tym na Odolanach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-10-27 17:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Powstanie 20 nowych przystanków, w tym na Odolanach
Fot. ZTM Warszawa
Warszawski ZTM ogłosił przetarg na projekty 20 nowych przystanków. Najwięcej z nich powstanie na Jana Kazimierza, gdzie teraz intensywnie rozbudowują się osiedla. Przewidziana jest również realizacja nowej pętli w Starej Miłośnie.

Przedmiotem postępowania jest opracowanie dokumentacji projektowej dla przystanków oraz pętli autobusowej. Zadaniem projektantów będzie opracowanie dokumentacji projektowej dla 26 przystanków – nowych lub przebudowanych oraz dla pętli autobusowej przy ulicy Granicznej w Starej Miłośnie. Inwestycje te, jak informują urzędnicy, są efektem konsultacji społecznych, próśb pasażerów oraz analiz prowadzonych przez ZTM. Termin składania ofert upływa 2 listopada 2016 roku.

Przetarg jest podzielony na cztery części. Pierwsza z nich obejmuje przystanki w ulicach Roentgena (rejon skrzyżowania z ul. Łukaszczyka i ul. św. M. Kolbego), a także Smoczej (rejon skrzyżowania z ul. Anielewicza, przed skrzyżowaniem z ul. Glinianą i przed skrzyżowaniem z ul. Pawią). Projekty mają powstać do 20 grudnia br.

Druga część obejmuje przystanki w ciągu Kondratowicza (rejon skrzyżowania z ul. Blokową/Przy Grodzisku, Bohuszewiczówny), Jana Kazimierza (rejon skrzyżowania z ul. Ordona, Gizów, Goleszowską, Sowińskiego), Podleśnej (rejon skrzyżowania z ul. Klaudyny) i Conrada (rejon kościoła rzymskokatolickiego pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych). Projekty mają powstać do 28 lutego 2017 r. O propozycjach komunikacji autobusowej na Jana Kazimierza dla obsługi rozbudowujących się Odolan już pisaliśmy.

Trzecia część obejmuje przystanki w ciągu ulic Łabiszyńskiej i Łojewskiej (rejon skrzyżowania ulic Łabiszyńskiej i Łojewskiej, Łojewskiej i Turmonckiej), Saskiej (rejon skrzyżowania z ul. Zwycięzców) i Piłsudskiego w Wesołej (rejon skrzyżowania z Mazowiecką). Wyznaczono termin do 31 marca 2017 r.

Ostatnia część to projekt pętli w Starej Miłośnie przy ul. Granicznej. Przewidziano tutaj dwa perony przystankowe i cztery przystanki. Pożądana długość krawędzi przystankowej w sumie to 120 m (po 60 m na każdym z peronów przystankowych), w przypadku ograniczeń terenowych: 80 m (po 40 m na każdym z peronów przystankowych). W najbliższym sąsiedztwie krańca przewidziano też przystanki przelotowe, umożliwiające obsługę rejonu pętli przez linie kursujące tranzytem.

Zgodnie z projektem wjazd i wyjazd z pętli powinien być możliwy w każdym kierunku dla każdego typu taboru eksploatowanego na liniach ZTM. Pętla ma zostać dowiązana do istniejącego skrzyżowania ul. Granicznej z ul. Borkowską. Projekt powinien powstać do 30 marca 2017 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Michalczewski czeka na Warszawę

Komunikacja

Michalczewski czeka na Warszawę

Martyn Janduła 27 października 2016

Jaki węzeł przy Wilanowskiej? ZTM zleca wykonanie koncepcji

Przestrzeń

Jaki węzeł przy Wilanowskiej? ZTM zleca wykonanie koncepcji

Witold Urbanowicz 14 października 2016

Warszawa: Dobry rok dla promów przez Wisłę

Komunikacja

Warszawa: Dobry rok dla promów przez Wisłę

Kasper Fiszer 01 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5