Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Powstaną eksperymentalne zielone torowiska – z budżetu obywatelskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-08-24 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Powstaną eksperymentalne zielone torowiska – z budżetu obywatelskiego
fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg, który wyłoni wykonawcę zielonych torowisk wzdłuż ulicy Filtrowej i Nowowiejskiej oraz 11 Listopada. To jeden z projektów przyjętych w ramach budżetu obywatelskiego. Prace mają zostać zakończone w tym roku.

O realizacji tych inwestycji zdecydowali mieszkańcy Warszawy, którzy zagłosowali na nie w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2018. Zwycięzca przetargu przygotuje dokumentację projektową, a później również założy zieleń w torowiskach i będzie ją pielęgnował.

Zielone torowiska powstaną w dwóch miejscach. Na Ochocie, wzdłuż ulicy Filtrowej, Krzywickiego i Nowowiejskiej od Zimorowicza do zespołu przystankowego Nowowiejska oraz na Pradze Północ, wzdłuż ulicy 11 Listopada od Targowej do zespołu przystankowego Inżynierska.

Na torowiskach pojawią się różne gatunki wolnorosnącej trawy, o podwyższonej odporności na niskie temperatury i warunki miejskie oraz rozłożone zostaną maty rozchodnikowe (czyli maty z roślinami z rodzaju rozchodnikowych). Pielęgnacja torowisk będzie obejmowała m.in. podlewanie, nawożenie, koszenie trawy.

To będzie program pilotażowy. Porównane zostaną różne warianty takiej zielonej zabudowy. Wyniki mają dać odpowiedź, które gatunki roślin najlepiej sprawdzają się na zielonych torowiskach podsypkowych, czyli z tłuczniem oraz będą stosowane w przyszłości.

Całość prac powinna zostać wykonana najpóźniej do 30 listopada 2018 roku. Termin składania ofert upływa 30 sierpnia o godzinie 11.00.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Częstochowa. Komunikacyjne wyzwania na rok 2018. Tramwaj i solbusy

Komunikacja

Częstochowa. Komunikacyjne wyzwania na rok 2018. Tramwaj i solbusy

Dominik Wójcik 03 stycznia 2018

Warszawa. Tramwajarze obsadzili torowisko zielenią

Komunikacja

Warszawa. Tramwajarze obsadzili torowisko zielenią

jd/inf. pras. 06 grudnia 2017

Warszawa wzbogaci się o 30 km zielonych torowisk

Przestrzeń

Warszawa wzbogaci się o 30 km zielonych torowisk

Witold Urbanowicz 19 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5