Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa: Podwyżki cen biletów nie, zmiany w taryfie – tak

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-09-25 12:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Podwyżki cen biletów nie, zmiany w taryfie – tak
fot. ZTM Warszawa
Stołeczni radni przyjęli pakiet cięć i przesunięć w budżecie miasta i wieloletniej prognozie finansowej. Już teraz jednak radni sprzeciwili się zapowiedzi ewentualnych podwyżek cen biletów za komunikację miejską.

W związku z trudną sytuacją finansową Warszawa wprowadza szereg zmian i oszczędności w tegorocznym budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej do 2025 r. W tym roku dochody miasta zmniejszą się o ok. 1,5 mld zł. Z komunikacji najbardziej ucierpią inwestycje tramwajowe.

Radni przyjęli pakiet zmian. Zgodzili się też na zaciągnięcia długoterminowych kredytów w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz Banku Rozwoju Rady Europy na finansowanie planowanego deficytu budżetu w 2020 i 2021 roku, a także emisji obligacji miasta stołecznego Warszawy oraz określenia zasad ich nabywania, zbywania i wykupu.

Przed sesją Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, mówił o potrzebie dyskusji na temat „weryfikacji taryfy” za przejazd komunikacją miejską. Mowa była o analizie okresów ważności biletów krótkookresowych czy niewielkich podwyżkach – ale w skali mniejszej, niż w innych miastach.

Choć szczegółów proponowanych zmian nie przedstawiono, zapowiedziom ewentualnych zmian cen biletów sprzeciwili się radni PO i PiS. – Klub KO nie poprze podwyżek biletów. Jesteśmy w stanie rozmawiać o zmianie taryfy, o tym, by warszawiacy mieli dłuższe bilety, ale nie w kontekście podwyżek. Czekamy na propozycje pana prezydenta – zaznaczył Jarosław Szostakowski z mającej większość w radzie miasta Koalicji Obywatelskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5