Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa+ plus Legionowo

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-04-24 09:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa+ plus Legionowo
fot. ZTMPodpisanie porozumienia
Kolejna gmina zdecydowała się skorzystać z oferty „Warszawa+”. Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek podpisał w tej sprawie porozumienie z prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim.

Oferta „Warszawa+” skierowana jest do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają codziennie z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Dokładniej do tych samorządów, które są gotowe na wyższe dopłaty do funkcjonowania komunikacji, oferując w zamian swoim mieszkańcom możliwość tańszego podróżowania komunikacją miejską.

Tańsze bilety mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej (posiadającej zdjęcie oraz imię i nazwisko właściciela) karcie wydawanej mieszkańcom przez gminy. To gminy same również ustalają zasady wydawania mieszkańcom kart. W tym wypadku dotyczy to więc Karty Legionowianina.

Bilety w ramach oferty „Warszawa+” można kupić wyłącznie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Jednak, z myślą o mieszkańcach Legionowa, ZTM uruchomi również czasowy punkt sprzedaży w legionowskim ratuszu (przy ul. Piłsudskiego 41). Punkt będzie działał od 4 maja do 31 lipca włącznie w godz. 11.00 – 19.00 w poniedziałki i w godz. 8.00 – 16.00 od wtorku do piątku.


Karta Legionowianina

Bilet 30-dniowy imienny, ważny w obu strefach, kosztuje obecnie 210 zł (ulgowy 105 zł). Tymczasem mieszkaniec gminy, która korzysta z oferty „Warszawa+” płaci za niego jedynie 196 zł (ulgowy 98 zł). Na bilet 90-dniowy imienny na obie strefy trzeba wydać bez żadnej zniżki 536 zł (ulgowy 268 zł). W ramach „Warszawa+” kosztuje tylko 482 zł (241 zł). Mieszkańcy gmin, które korzystają z oferty „Warszawa+” mogą też kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. 30-dniowy kosztuje 98 zł (ulgowy 49 zł), a 90-dniowy – 250 zł (ulgowy 125 zł). Dla porównania – bilety na drugą strefę bez zniżki kosztują odpowiednio 112 zł (ulgowy 61 zł) i 282 zł (ulgowy 191 zł). Różnicę w cenie biletów pokrywają samorządy, które podpisały porozumienie z ZTM.

Jako pierwsze z oferty skorzystały Marki. Potem dołączyła Jabłonna, Nadarzyn i Konstancin-Jeziorna. Teraz również Legionowo.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawska Karta Płatnicza Warszawiaka

Komunikacja

Warszawska Karta Płatnicza Warszawiaka

Jakub Dybalski 25 marca 2015

Konstancin bliżej Warszawy. Gmina dopłaci do biletów

Prawo & Finanse

Konstancin bliżej Warszawy. Gmina dopłaci do biletów

ZTM Warszawa 12 grudnia 2014

Warszawa: Koniec świata biletów?

Prawo & Finanse

Warszawa: Koniec świata biletów?

Witold Urbanowicz 17 grudnia 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5