Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Warszawa. Płatne parkowanie na Żoliborzu i Ochocie w listopadzie. Jest uchwała

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2021-07-09 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Płatne parkowanie na Żoliborzu i Ochocie w listopadzie. Jest uchwała
fot. ZDM Warszawa
Rada m.st. Warszawy przyjęła 8 lipca uchwałę w sprawie objęcia strefą płatnego parkowania obszaru Żoliborza i Ochoty. To druga uchwała w tej sprawie. Pierwszą unieważnił wojewoda.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, jeśli uchwała stanie się prawomocna, wprowadzenie SPPN na terenie obu dzielnic nastąpi 15 listopada 2021. Jak informuje radio RDC, tym razem Rada Miasta przyjęła uchwałę bez zapisów dotyczących wprowadzenia nowego abonamentu obszarowego. To one, a także krótki czas na wprowadzenie zmian, sprawiły, że pierwsza uchwała podjęta w maju została zakwestionowana i unieważniona przez wojewodę mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. Następnie decyzja ta została podtrzymana przez sąd. 

– Nasza uchwała o poszerzeniu strefy płatnego parkowania w tych dwóch dzielnicach to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców tego obszaru. Dzięki strefie mieszkańcy są uprzywilejowani na swoich ulicach, ponieważ łatwiej im znaleźć miejsce do zaparkowania. Mieliśmy w tej sprawie bardzo wiele sygnałów, dlatego taka inicjatywa, poprzedzona badaniami i konsultacjami społecznymi, została przygotowana. Gdyby nie interwencja wojewody mazowieckiego – czyli na szczeblu administracji rządowej – strefa zaczęłaby obowiązywać dokładnie wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebna – czyli jesienią, gdy, jak wszyscy mamy nadzieję, wrócimy do normalnego trybu funkcjonowania po pandemii – tłumaczył Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy zapowiadając, że przyjęcie nowej uchwały z korektami uwzględniającymi część uwag wojewody będzie zapewne szybszą ścieżką niż odwoływanie się od decyzji. Tak rzeczywiście postąpiono.

To nie jedyny przykład blokowania zmian dotyczących parkowania w Warszawie przez administrację państwową. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił kluczowe punkty warszawskiej uchwały dot. płatnego parkowania (w tym dotyczące wysokości opłat i godzin funkcjonowania strefy) po skardze Prokuratury Okręgowej. Kolejną skargę prokuratura wniosła na uchwałę dotyczącą rozszerzenia strefy płatnego parkowania na Woli i Pradze, ale w tym wypadku sąd nie podzielił jej zdania i uznał uchwałę za zgodną z prawem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5