Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa. Pięciokrotna podwyżka kar za parkowanie „na gapę"

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2020-07-29 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP/UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Pięciokrotna podwyżka kar za parkowanie „na gapę"
fot. ZDM Warszawa
To zła wiadomość dla „parkujących na gapę”. Warszawska Komisja Infrastruktury poparła podniesienie kary za brak biletu parkingowego z 50 do 250 zł. Potrzeba takiej podwyżki była niejednokrotnie sygnalizowana nie tylko przez radę, ale także przez Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa nie będzie tu odosobnionym przypadkiem – w ciągu ostatnich lat decyzję o podniesieniu wspomnianej kary podjęły już Kraków, Wrocław czy Poznań. Zwykle byłą to podwyżka do 200 zł.

Kwestia nowych przepisów parkingowych w Warszawie była już podnoszona. W ubiegłym roku podwyżkę opłaty rekomendował radzie miejskiej dyrektor warszawskiego ZDM Łukasz Puchalski. W maju ratusz zapowiedział urealnienie opłaty w SPPN, podobnie jak rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania o kolejne dzielnice oraz utworzenie specjalnej strefy śródmiejskiej w centrum miasta, z wyższym stawkami.

Na wczorajszej (28 lipca) sesji Komisji Infrastruktury rady Warszawy członkowie poparli podniesienie kary za brak opłaty za parkowanie z 50 zł do 250 zł (i 170 zł przy opłaceniu w ciągu 7 dni). To spora różnica w stosunku do poprzedniej kary, ale to nadal mniej niż mandat za brak biletu w komunikacji, który wynosi 266 zł.

Według danych z 2019 r. miesięcznie w Warszawie wystawianych jest 30 tys. kar za brak opłaty parkingowej. Spora liczba mandatów wynikała z tego, że kierowcom po prostu nie opłacało się płacić za bilet, skoro cały dzień nielegalnego parkowania kosztował ich (oczywiście jeśli zostali przyłapani) 50 zł.

Radni będą głosować jeszcze w tej sprawie na najbliższej sesji rady Warszawy 30 lipca 2020 r.

Warto dodać, że kilka dni temu rozpoczęło się przygotowywanie rozszerzonej strefy płatnego parkowania na Woli oraz Pradze-Północ. Pod koniec wakacji ma zostać uruchomiony proces wydawania abonamentów dla mieszkańców nowej strefy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Od przyszłego roku nowy cennik opłat za parkowanie

Prawo & Finanse

Wrocław. Od przyszłego roku nowy cennik opłat za parkowanie

Redakcja/inf. pras. 23 lipca 2020

Poznań też podnosi opłaty parkingowe. Już od 1 kwietnia

Przestrzeń

Poznań też podnosi opłaty parkingowe. Już od 1 kwietnia

Jakub Dybalski 16 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5