Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa. Otwarto Wał Miedzeszyński i siedem nowych przystanków

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2020-08-20 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport publiczny/Wikipedia/UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Otwarto Wał Miedzeszyński i siedem nowych przystanków
fot. ZTM Warszawa
Po prawie dwóch latach zakończył się remont ulicy Wał Miedzeszyński. Otwarty został odcinek od Traktu Lubelskiego do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy. W wyniku remontu wybudowanych zostało między innymi siedem przystanków autobusowych, sygnalizacja świetlna i oświetlenie uliczne. Wzdłuż ulicy posadzono drzewa.

Modernizacja Wału Miedzeszyńskiego trwała od jesieni 2018 r. Wyremontowano niemal kilometrowy odcinek drogi, a powstały na nim dwie jezdnie główne z dwoma pasami ruchu każda, jezdnie serwisowe, chodniki, drogi rowerowe. Powstało również siedem przystanków siedem przystanków autobusowych, sygnalizacja świetlna i oświetlenie uliczne. Przebudowane zostały także sieci teletechniczne i gazociąg.

Przebudowany odcinek drogi łączy się z budowaną przez GDDKiA Południową Obwodnicą Warszawy (trasa S2) i zapewni powiązanie układu komunikacyjnego miasta z siecią tras ekspresowych i autostrad.

Koszt zrealizowanej inwestycji to ok. 80 mln zł. Przebudowa ul. Wał Miedzeszyński na odcinku od ronda z ul. Trakt Lubelski do węzła z planowaną trasą ekspresową S2 dofinansowana jest ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dobrą informacją jest również to, że ZMID w Warszawie zdecydował się na zasadzenie wzdłuż drogi 115 drzew. Są to głównie śliwy i klony. Do tego po zakwitnięciu pobocza ulic ozdobi 20 tys. krzewów róży. Oprócz nich zasadzono tez krzewy śnieguliczki, tawuły i wiciokrzewu. Wysiane zostały także trawniki i posadzone kwitnące byliny. Inwestycja objęła również nasadzenia kompensacyjne na terenie całego miasta, w ramach których posadzono 1431 drzew.

Wał Miedzeszyński biegnie wzdłuż prawego brzegu Wisły w Warszawie, od Mostu Poniatowskiego na południe do granicy miasta. Arteria łączy centrum Warszawy z dzielnicą Wawer oraz miastami Józefów i Otwock. Historia ulicy sięga początku XX w., czyli okolic roku 1906. Usypany wówczas wał miał chronić okoliczne tereny przed wylewem Wisły.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Kolejna DDR na osiedlu Mania. Czy potrzebna?

Mobilność

Łódź: Kolejna DDR na osiedlu Mania. Czy potrzebna?

Roman Czubiński 09 sierpnia 2019

Łódź chce wydać 4 mld zł na drogi i nową linię tramwajową

Prawo & Finanse

Łódź chce wydać 4 mld zł na drogi i nową linię tramwajową

Roman Czubiński 25 stycznia 2019

 ZUE cieszy wysyp przetargów tramwajowych

Mobilność

ZUE cieszy wysyp przetargów tramwajowych

Redakcja 17 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5