Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Otokary Arrivy wracają do obsługi pasażerów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-01 18:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Otokary Arrivy wracają do obsługi pasażerów
fot. ZTM Warszawa
W zeszłym tygodniu Arriva, wykonująca przewozy na zlecenie ZTM Warszawa, uziemiła wszystkie jeżdżące w stolicy autobusy marki Otokar. Jak informuje przewoźnik, udało się usunąć zdiagnozowany błąd oprogramowania i pojazdy powrócą do obsługi podróżnych w ramach stołecznej komunikacji.

W ramach podpisanej w 2018 r. umowy Arriva wprowadziła do ruchu nieznane wcześniej w Warszawie tureckie autobusy Otokar Vectio C. Przewoźnik zapewnia w sumie 25 pojazdów w ruchu oraz dziewięć pojazdów rezerwy. Dziewięciometrowe pojazdy Otokar Vectio C.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Arriva zdecydowała się uziemić wszystkie Otokary z uwagi na wykrytą usterkę. Nie spowodowało to jednak zakłóceń w funkcjonowaniu komunikacji – obsługa linii została zapewniona przez innych operatorów, w tym także przez Arrivę (innymi autobusami).

Jak poinformował właśnie przewoźnik, błąd oprogramowania, który zdiagnozowano w zeszłym tygodniu w 9-metrowych autobusach, został usunięty. – Działania podjęte wspólnie z producentem autobusów pozwoliły na dobrą diagnozę problemu, a intensywne jazdy testowe autobusów potwierdziły pełne usunięcie usterki. Po zakończeniu czynności na wszystkich autobusach całkowita sprawność pojazdów została zagwarantowana przez producenta – informuje Joanna Parzniewska, rzeczniczka firmy Arriva. – Podkreślamy, że podjęta decyzja o czasowym wyłączeniu z ruchu tej marki autobusów, spowodowana była daleko idącą ostrożnością i uzyskaniem pewności o całkowitym bezpieczeństwie wykorzystywanych pojazdów – dodaje Parzniewska.

Otokary powrócą do obsługi podróżnych. – Obecnie pojazdy są sprawdzone, bezpieczne, a usterka jest wyeliminowana. W związku z powyższym, w uzgodnieniu z organizatorem – Zarządem Transportu Miejskiego – autobusy 9-metrowe zostaną jutro (2 czerwca) przywrócone do regularnej obsługi linii – informuje Joanna Parzniewska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Do Bratysławy pojadą przegubowe Otokary. Zamiast starych Karos

Komunikacja

Do Bratysławy pojadą przegubowe Otokary. Zamiast starych Karos

Witold Urbanowicz 28 maja 2021

Wszystkie warszawskie Otokary uziemione

Komunikacja

Wszystkie warszawskie Otokary uziemione

Witold Urbanowicz 25 maja 2021

Starachowice z ofertami na autobusy gazowe. Przyjadą z Turcji?

Komunikacja

Starachowice z ofertami na autobusy gazowe. Przyjadą z Turcji?

Witold Urbanowicz 11 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5