Partner serwisu
Przestrzeń

Warszawa: Ostatnie frezowanie na Gagarina, zamknięcie Dolnej. Niebawem ruszy tramwaj

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
09-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

Zbliża się otwarcie trasy tramwajowej na ul. Gagarina. Ścieralna warstwa nawierzchni pokrywa już niemal całą ulicę. Do asfaltowania został tylko ostatni fragment – od Sieleckiej do Belwederskiej. Te prace drogowcy zaplanowali w najbliższy weekend 10-12 maja. W najbliższym czasie na Sielcach pojawią się pierwsze tramwaje, a kierowcy będą mogli jeździć Spacerową w obu kierunkach.

Tramwajarze przeprowadzają testy, a drogowcy kończą układać asfalt. Prace na ulicy Gagarina finiszują. Asfaltowanie ostatniego odcinka zaplanowane zostało od piątku, 10 maja, od godziny 22:00 do niedzieli, 12 maja, do godziny 23:30. W tym czasie ulica Gagarina będzie zamknięta od Sieleckiej do Belwederskiej.

Podczas prac autobusy linii 119 pojadą ulicą Sobieskiego, Dolną, Puławską, Madalińskiego do alei Niepodległości i swojej stałej trasy. Autobusy linii: 131, 141, 167, 168, 180 zostaną skierowane na Trasę Łazienkowską, a 519 i 522 pojadą ulicą Belwederską, Bagatelą i przez plac Unii Lubelskiej. Autobusy linii 187 przejadą natomiast przez Sielce ulicami: Gagarina, Sielecką i Chełmską.

Po zakończeniu robót obie jezdnie ulicy Gagarina zostaną otwarte dla kierowców na całej długości. Środkiem przebudowanej drogi pojadą natomiast tramwaje. Z Cmentarza Wolskiego (a w godzinach szczytu z Nowego Bemowa) do terminala na Sielcach będą kursowały dwukierunkowe wagony linii 11. Wzdłuż Gagarina od Czerniakowskiej do Sułkowickiej są nowe chodniki oraz przystanki. Po stronie Łazienek Królewskich została wybudowana także nowa droga dla rowerów.

Dwa kierunki na Spacerowej

To nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Czerniakowa i Sielc oraz pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców. W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 12 na 13 maja, na ulicę Spacerową wrócą dwa kierunku ruchu. Pomiędzy Puławską a Czerniakowską znów do dyspozycji będą dwie jezdnie. Tymczasowo kierowcy ze skarpy zjadą jednym pasem. Po otwarciu drugiej jezdni Spacerowej zmieni się także organizacja ruchu na skrzyżowaniu z Belwederską i Gagarina.

Od poniedziałku, 13 maja, od początku kursowania autobusy linii: 131, 501, 519 i 522 wrócą na swoje trasy podstawowe ulicami Spacerową i Goworka w obu kierunkach. Autobusy 167 i 168 pojadą tymi ulicami na pętle Stare Bemowo/Fort Radiowo lub Woronicza. W stronę Siekierek-Sanktuarium oraz Witolina pozostaną na dotychczasowym objeździe aleją Niepodległości, Stefana Batorego, Waryńskiego i Puławską. Autobusy linii 119 do pętli Rakowiecka-Sanktuarium pojadą Sielecką, Gagarina, Spacerową, Goworka, a w stronę Wiśniowej Góry – Stefana Batorego, Waryńskiego, Puławską, Goworka, Spacerową do Gagarina i Sieleckiej. Autobusy linii nocnych N31 i N81 na Dworzec Centralny także pojadą Spacerową i Goworka.

Zamknięta Dolna

W nocy z wtorku na środę, z 14 na 15 maja, tramwajarze otworzą wyjazd z ulicy Chełmskiej na Belwederską i Sobieskiego. Zamknięte zostanie natomiast połączenie z ulicą Dolną. Te zmiany wpłyną na kursowanie autobusów.

Od środy, 15 maja, na swoje trasy podstawowe w obu kierunkach wrócą autobusy linii 107, czyli ulicami Chełmską i Czerniakowską oraz nocne N31 i N81 – Gagarina, Czerniakowską i Chełmską. Przestaną kursować autobusy zastępczej linii nocnej Z31. Zmieni się trasa linii 119 – w stronę Rakowieckiej-Sanktuarium autobusy pojadą ulicami: Chełmską, Belwederską, Spacerową i Goworka, a w stronę Wiśniowej Góry będą kursowały Belwederską i Chełmską. Autobusy 141 ominą (w obu kierunkach) zamkniętą ulicę Dolną jadąc ulicami: Gagarina, Spacerową, Goworka i Puławską. Zmieni się także trasa autobusów linii 172 – dojadą (i potem ruszą w przeciwnym kierunku) do pętli przy ulicy Chełmskiej (nieopodal Czerniakowskiej). Autobusy nie będą jeździły ulicą Dolną tylko pojadą Puławską do Goworka, Spacerowej i Belwederskiej, aby Chełmską dojechać do pętli.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Warszawa: Pierwszy tramwaj na Gagarina. Niebawem otwarcie [zdjęcia]

Przestrzeń

Warszawa: Pierwszy tramwaj na Gagarina. Niebawem otwarcie [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 30 kwietnia 2024

Warszawa: Asfaltowanie na Gagarina. Kolejne zmiany

Przestrzeń

Warszawa: Asfaltowanie na Gagarina. Kolejne zmiany

Redakcja/inf. pras. 10 kwietnia 2024

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Warszawa: Pierwszy tramwaj na Gagarina. Niebawem otwarcie [zdjęcia]

Przestrzeń

Warszawa: Pierwszy tramwaj na Gagarina. Niebawem otwarcie [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 30 kwietnia 2024

Warszawa: Asfaltowanie na Gagarina. Kolejne zmiany

Przestrzeń

Warszawa: Asfaltowanie na Gagarina. Kolejne zmiany

Redakcja/inf. pras. 10 kwietnia 2024

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5