Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa. Oferty na drogę rowerową na Jagiellońskiej drogie

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-06-16 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Oferty na drogę rowerową na Jagiellońskiej drogie
fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 Polskaul. Jagiellońska w Warszawie
Trzech wykonawców jest zainteresowanych budową drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jagiellońskiej. W ramach robót finansowanych z ZIT remont przejdą też chodniki, latarnie i sygnalizacja świetlna. W środę otwarto trzy oferty, ale wszystkie przekraczają założenia finansowe zamawiającego.

Złożone oferty mieszczą się w przedziale 7,5-10,5 mln zł, choć warszawski Zarząd Dróg Miejskich przeznaczył na to zadanie niecałe 5,3 mln zł brutto. Ulicę chcą przebudować (bo zakres robót wykracza daleko poza zwykłe wytyczenie pasa rowerowego) firmy Planeta (ok. 7,5 mln zł, 5 lat gwarancji), Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty (ok. 8,6 mln zł, 5 lat gwarancji) oraz Mabau (ponad 10,3 mln zł, 3 lata gwarancji).

Zgodnie z założeniami przetargu wybrany wykonawca będzie miał czas na zakończenie robót do 30 listopada.

Nowa droga dla rowerów powstanie po wschodniej stronie ul. Jagiellońskiej, na odcinku od ronda Starzyńskiego do trasy S8 (ok. 2 km długości). Zakres prac jest szeroki. Obejmuje nie tylko budowę drogi dla rowerów, ale też m.in. zmiany w oświetleniu ulicy, przebudowę chodników i sygnalizacji z uwzględnieniem priorytetu dla tramwajów na skrzyżowaniu z ulicą Batalionu Platerówek.

Projekt przewiduje wyznaczenie przejazdów dla rowerzystów oraz dostosowanie jezdni serwisowych do ruchu rowerowego (zarówno po wschodniej stronie ul. Jagiellońskiej, jak i po zachodniej, gdzie na odcinku od ul. Golędzinowskiej do Batalionu Platerówek przewidziano dopuszczenie ruchu „pod prąd”). Nowa droga zostanie dowiązana do istniejącej infrastruktury rowerowej wokół ronda Starzyńskiego i na węźle Modlińska.

Pojawi się mała architektura, w tym stojaki rowerowe i podpórki dla rowerzystów. Nawierzchnia drogi rowerowej zostanie wykonana z asfaltu, co poprawi komfort podróży i zapewni odpowiednią trwałość konstrukcji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5