Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa. Odnowiona Żwirki i Wigury podoba się rowerzystom

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-05-23 13:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Odnowiona Żwirki i Wigury podoba się rowerzystom
ul. Żwirki i Wiguryfot. ZDM Warszawa
W ciągu dwóch tygodni od wyremontowania części warszawskiej ul. Żwirki i Wigury skorzystało z niej 26 tys. rowerzystów. To efekt prac, w wyniku których zastąpiono zdezelowany chodnik wygodnymi trasami dla pieszych i rowerzystów.

Ulica Żwirki i Wigury to ważna warszawska droga, łącząca Pole Mokotowskie i studenckie kampusy ze Służewcem Przemysłowym. W ramach przebudowy powstało 2,5 km nowej infrastruktury dla pieszych i rowerów.

Do tej pory po jednej stronie ulicy płyty chodnikowe były powywracane przez korzenie drzew. Po drugiej chodnika nie było w ogóle, a warszawiacy wydeptali ścieżkę wzdłuż ulicy. Teraz wzdłuż kampusu UW i WUM biegnie nowa droga dla rowerów i chodnik, oddzielony opaską. Po drugiej stronie, od ul. Banacha do ul. Racławickiej zbudowaliśmy wspólny ciąg pieszo-rowerowy.

Przebieg trasy niemal na całym odcinku stanowi kompromis pomiędzy oczekiwaniami użytkowników a koniecznością ochrony przyrody. Lipy rosnące wzdłuż ulicy są bowiem pomnikiem przyrody – aby uzyskać zgodę na prowadzenie prac w ich pobliżu konieczne było m. in. ograniczenie szerokości ciągów oraz ich maksymalne odsunięcie od pni, korzeni i gałęzi drzew.

Zakończona właśnie inwestycja (pozostały jeszcze ostatnie prace) to I etap. Na ukończeniu jest dokumentacja projektowa II etapu, obejmującego budowę dalszego odcinka, aż do ul. 17 Stycznia. Do jej realizacji przystąpimy niezwłocznie po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu zgody Rady Warszawy na roboty w pobliżu pomnika przyrody.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Allegro rozdaje stojaki i przepytuje rowerzystów

Przestrzeń

Allegro rozdaje stojaki i przepytuje rowerzystów

Jakub Dybalski 20 maja 2016

Turcja. Rowery wracają do łask?

Komunikacja

Turcja. Rowery wracają do łask?

Rafał Stawecki 06 maja 2016

Amsterdam zaczyna się na warszawskiej Białołęce

Komunikacja

Amsterdam zaczyna się na warszawskiej Białołęce

Jakub Dybalski 05 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5