Partnerzy serwisu:
Mobilność

Warszawa: Odjazdy tramwajów w czasie rzeczywistym od teraz w internecie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Warszawa: Odjazdy tramwajów w czasie rzeczywistym od teraz w internecie
fot. Martyn Janduła
Tramwaje Warszawskie rozbudowują elektryczny system informacji pasażerskiej (SIP). Najnowsza funkcjonalność dotyczy możliwości sprawdzenia informacji o odjazdach tramwajów w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Od dawna na przystankach tramwajowych w Warszawie stoją elektroniczne tablice systemu informacji pasażerskiej informujące o rzeczywistym czasie przyjazdu tramwaju. Teraz Tramwaje Warszawskie wdrożyły platformę, która umożliwa pasażerom sprawdzenie przez internet rzeczywistego odjazdu tramwaju z każdego przystanku w Warszwie. Wystarczy, że podróżny zeskanuje kod QR umieszczony przy rozkładach na przystanku bądź wejdzie na stronę www.tw.waw.pl/sip. Na stronie, po wyborze odpowiedniej linii bądź przystanku, zostanie automatycznie przekierowany do strony z wirtualną tablica odjazdów, która prezentuje informacje o czasach i kolejności odjazdu tramwajów, a także o tym, czy pojazd jest niskopodłogowy.

Jak informują Tramwaje Warszawskie, SIP działa w oparciu o system informatyczny, opracowany przez firmę GMV w 2014 r., który szacuje rzeczywistą godzinę odjazdu tramwaju na podstawie pozycji GPS pojazdu, jego prędkości, rozkładu jazdy oraz bieżących wydarzeń na trasie. Specjalny algorytm wylicza czas odjazdu i wyświetla tę informację na tablicach przystankowych – w postaci minut pozostających do przyjazdu tramwaju.


fot. Redakcja
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5