Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa: Od grudnia wspólny bilet znów na linii wołomińskiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-11-2015
Ostatnia modyfikacja:
02-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Warszawa: Od grudnia wspólny bilet znów na linii wołomińskiej
fot. Damian Kisielewski, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Dobra wiadomość dla pasażerów: od 1 grudnia na linię wołomińską po ponad dwóch latach wraca wspólny bilet ZTM-KM. Dla podróżnych w skali roku to realna oszczędność nawet kilkuset złotych. – Wraca wspólny bilet. Trudno sobie wyobrazić lepszą informację – cieszy się Wiesław Witek, dyrektor ZTM-u.

Jak pisaliśmy, warszawski ZTM porozumiał się z władzami powiatu wołomińskiego w sprawie powrotu wspólnego biletu. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana 27 listopada. Zgodnie z nią pasażerowie będą mogli od 1 grudnia ponownie korzystać z oferty na odcinku do Zagościńca. Przystankiem granicznym między I a II strefą będzie Warszawa Zacisze-Wilno. – To wiadomość znakomita – trudno sobie wyobrazić lepszą – cieszy się Wiesław Witek, dyrektor ZTM. – Oferta jest skierowana głównie do pasażerów regularnie korzystających z tej trasy. W przypadku Wołomina zakup biletów miesięcznych ZTM-owskich na dwie strefy zamiast dwóch oddzielnych biletów KM i ZTM to oszczędność nawet 800 zł rocznie – mówi Maciej Florczak, który w ZTM-ie zajmuje się tym porozumieniem.

W myśl porozumienia starostwo powiatowe będzie pokrywać 40% kosztów. ZTM płaci bowiem Kolejom Mazowieckim 25,25 zł za pociągokilometr z tytułu honorowania oferty. Miesięczny koszt dla powiatu wołomińskiego wyniesie w tym roku ok. 275 tys. zł. – Bez aktywności starosty nie udałoby nam się doprowadzić do powrotu wspólnego biletu – podkreśla Witek. Porozumienie obowiązuje do końca listopada 2019 r. Jak powiat będzie sie dzielił kosztami z gminami to sprawa dalszych negocjacji między zainteresowanymi samorządami.

Wspólny bilet osłodzi pasażerom trudy związane z podróżowaniem na linii wołomińskiej. – Oferta wraca w specyficznym momencie – apogeum prac przy Via Baltica. Liczymy, że 2016 r. będzie najtrudniejszy, a potem już będzie tylko lepiej – mówi Marek Chmurski, który w ZTM-ie zajmuje się sprawami kolejowymi.

Efektem remontu będzie m.in. dwie pary torów, oddzielnie dla ruchu dalekobieżnego i podmiejskiego na odcinku do przystanku Wołomin Słoneczna, co pozwoli na niezależne kształtowanie rozkładu aglomeracyjnego. – To znacząco wpłynie na jakość oferty przewozowej. Gdy zakończy się modernizacja Koleje Mazowieckie i samorząd województwa planują dalszy jej rozwój – pewnie będzie to coś więcej, niż było dotychczas w tym maksymalnym zakresie – mówi Chmurski. Docelowo wspólny bilet obejmie też linię do Rembertowa, która w tej chwili jest zamknięta. Funkcję graniczną będzie pełnił nowo budowany przystanek Warszawa Mokry Ług. ZTM nie będzie jednak tworzyć konkurencji na tej trasie w postaci SKM-ki.

Strony planują też poprawę komunikacji dowozowej. – Już w tym roku ruszyły dwie linie lokalne w Kobyłce. Współpracę będziemy kontynuować. Już w przyszłym roku planujemy także w Wołominie uruchomić 2-3 linie, które będą dojeżdżały do stacji kolejowej. To, wraz ze wspólnym biletem, będzie tworzyć zintegrowaną ofertę – podkreśla Florczak.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Słowacja. Wspólny bilet na transport w ramach KPO

Przestrzeń

Słowacja. Wspólny bilet na transport w ramach KPO

Przemysław Farsewicz 15 października 2022

Kraków zapowiada zintegrowany bilet na komunikację i kolej

Komunikacja

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Słowacja. Wspólny bilet na transport w ramach KPO

Przestrzeń

Słowacja. Wspólny bilet na transport w ramach KPO

Przemysław Farsewicz 15 października 2022

Kraków zapowiada zintegrowany bilet na komunikację i kolej

Komunikacja

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5