Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Warszawa: Od 1 marca znów pojedziemy Veturilo

Dalej Wstecz
Autor:

ed/ inf. pras.

Data publikacji:
2018-02-22 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Nextbike

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Od 1 marca znów pojedziemy Veturilo
fot.
Kończy się zimowa przerwa Warszawskiego Roweru Publicznego. W tym roku ponad 600 tys. zarejestrowanych użytkowników będzie mogło korzystać z floty ponad 5200 rowerów Veturilo. Od nowego sezonu na użytkowników czekają też nowości.

1 marca rozpocznie się siódmy już sezon Veturilo. Po ubiegłorocznej rozbudowie, kiedy system Veturilo stał się piątym największym systemem rowerowym w Europie, w tym sezonie użytkowników czekają kolejne zmiany. Już teraz wiemy, że do 355 stacji, które funkcjonowały w ubiegłym roku, na przełomie marca i kwietnia dojdzie 11 sponsorowanych przez PKN Orlen.

Od wiosny kolejne udogodnienia

Kolejną nowością jest uruchomienie dla użytkowników Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. W mieście zostaną uruchomione 3 stacje i dostępnych będzie 30 rowerów. Będzie można je wypożyczać na tych samych zasadach, co w Warszawie, korzystając z konta Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego, Veturilo lub dowolnego innego konta Nextbike. 1 marca zostanie również uruchomiony Konstanciński Rower Miejski, który jest całkowicie kompatybilny z Veturilo, co oznacza, że wypożyczone w Konstancinie-Jeziornie rowery będzie można oddawać w Warszawie i odwrotnie.

– Zachęcam do przesiadki na rowery. Veturilo jest jednym z największych i najpopularniejszych systemów wypożyczalni rowerów miejskich w Europie. Korzystają z niego użytkownicy ze 164 krajów. W rozpoczynającym się sezonie, który potrwa do końca listopada do dyspozycji rowerzystów będzie 366 stacji i ponad 5200 rowerów. W tym 60 rowerków dziecięcych, 45 tandemów i aż 110 rowerów elektrycznych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Veturilo to platforma współpracy całej metropolii – Warszawy, Konstancina-Jeziorny, Piaseczna – a także warszawskich dzielnic, prywatnych sponsorów i partnerów biznesowych. – Wszystkich łączy idea zrównoważonego transportu, promowania roweru jako środka komunikacji – uważa Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Veturilo. – Veturilo odegrało niemałą rolę w rewolucji rowerowej, jaką w ostatnich latach przeszła Warszawa. Rośnie udział rowerów w ruchu, a już co ósma przejażdżka rowerowa w Warszawie jest podróżą Veturilo. Dzięki współpracy z miastem, poszczególnymi dzielnicami, sponsorami i partnerami biznesowymi chcemy utrzymać tę tendencję – zapowiada.

Sukces stolicy

Warszawa jest jednym z sześciu wybranych przez PKN Orlen miast, w których powstaną stacje sponsorowane przez koncern. W Warszawie zostaną uruchomione na przełomie marca i kwietnia przede wszystkim w pobliżu stacji benzynowych Orlenu. Na ul. Bielańskiej, przed budynkiem PKN Orlen, stanie jedna stacja rowerów standardowych, a obok stacja rowerów elektrycznych. To pierwsza rozbudowa uruchomionego w sierpniu podsystemu rowerów elektrycznych. W sumie mieszkańcy Warszawy i turyści będą mogli korzystać co najmniej z 366 stacji rowerowych, w tym 11 stacji rowerów elektrycznych.

– Cały czas pracujemy nad pozyskaniem nowych sponsorów. W tym roku już 38 stacji Veturilo będzie funkcjonowało dzięki prywatnemu biznesowi. Powstały też nowe stacje z inicjatywy i środków samych dzielnic – Bemowa, Włochów, Wilanowa. Na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, a warszawscy rowerzyści mogą się jeszcze spodziewać dobrych informacji w tym roku – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

Jak zauważa Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, sukces Veturilo to sukces polityki rowerowej Warszawy. – Miasto stale inwestuje w infrastrukturę i sukcesywnie podnosi standard dróg rowerowych. W ciągu dwunastu lat w stolicy wybudowano i zmodernizowano ponad 338 km infrastruktury rowerowej. Sieć rowerowa w stolicy ma już ponad 531 km (w tym 401 km dróg dla rowerów, 68 km ciągów pieszo-rowerowych i 62 km pasów, kontrapasów i kontraruchu). Niemal 2/3 z nich ma nawierzchnię asfaltową – tłumaczy dyrektor ZDM.

Z Veturilo może korzystać praktycznie każdy. Wystarczy mieć ukończone 18 lub 13 lat (niepełnoletni muszą przedstawić zgodę rodziców). Zarejestrować można się przesz terminal, aplikację, infolinię lub stronę internetową. Konto będzie aktywne po jego zasileniu kwotą 10 zł. Pobierane z niej będą opłaty za wypożyczenia, niewykorzystana kwota zwracana jest użytkownikowi po usunięciu konta. Rower wypożyczamy korzystając z terminala (wystarczy wpisać swój numer telefonu, PIN i numer wypożyczanego roweru) albo aplikacji mobilnych Veturilo lub Citi Handlowy Bikes. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne, po ich przekroczeniu opłaty pobierane są zgodnie z cennikiem.

Veturilo, czyli Warszawski Rower Publiczny, wystartowało w sierpniu 2012 roku. W systemie dostępnych jest 5200 rowerów, wśród nich rowery standardowe, elektryczne (można wypożyczać i zwracać na specjalnie oznaczonych stacjach), tandemy i rowery dziecięce.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Góry rowerów, czyli skala chińskich rowerów publicznych

Przestrzeń

Góry rowerów, czyli skala chińskich rowerów publicznych

Jakub Dybalski 17 lutego 2018

Warszawa. 11 nowych stacji Veturilo na stacjach Orlenu

Komunikacja

Warszawa. 11 nowych stacji Veturilo na stacjach Orlenu

Jakub Dybalski 13 lutego 2018

Warszawa. Rowery wypożyczane pięć milionów razy (z hakiem)

Mobilność

Warszawa. Rowery wypożyczane pięć milionów razy (z hakiem)

jd/inf. pras. 04 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5