Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa. Nowy buspas w Alejach Jerozolimskich

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-08-28 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Nowy buspas w Alejach Jerozolimskich
fot. ZTM Warszawa
Od soboty, 26 sierpnia w Alejach Jerozolimskich funkcjonuje nowy buspas. Został wytyczony po to, żeby usprawnić przejazd autobusów podczas całkowitego wstrzymania ruchu pociągów podmiejskich na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w trakcie modernizacji linii grodziskiej kluczowe znaczenie ma uprzywilejowanie komunikacji zbiorowej, z której każdego dnia będą korzystały tysiące pasażerów. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, wszyscy zmierzający codziennie autobusami regularnych linii i zastępczej komunikacji w kierunku centrum Warszawy, będą mogli szybciej dotrzeć do celu.

Buspas został wytyczony w kierunku centrum, na odcinku od granicy miasta, między ulicą Bodycha i węzłem Salomea oraz od skrzyżowania ulic Łopuszańskiej i Kleszczowej do Ronda Zesłańców Syberyjskich. Obowiązuje przez cały tydzień w godzinach porannego i popołudniowego szczytu (6.00 – 10.00 oraz 14.00 – 19.00), Na buspas mogą wjeżdżać także taksówki oraz pojazdy Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych.

Na razie wytyczono buspas tylko w jednym kierunku, ale przedstawiciele ZTM zapowiadali w zeszłym tygodniu, że jeśli będzie taka konieczność, rozważą wytyczenie go również w stronę podmiejskich miejscowości.

To jedno z kilku udogodnień, które mają w części złagodzić problemy dla pasażerów, związane z trwającym rok remontem linii grodziskiej. Autobusy zastępcze mają zorganizować już od początku września zarówno ZTM jak i Koleje Mazowieckie. Ustalono też szeroki zakres wzajemnego honorowania biletów obu przewoźników.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5