Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa. Nowe biletomaty w metrze. Kolejne również pod miastem

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-06-25 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Nowe biletomaty w metrze. Kolejne również pod miastem
Fot. ZTM Warszawa
Na dwóch stacjach metra pojawiły się nowe biletomaty. To pierwsze urządzenia, które zostały zamontowane w efekcie umowy na obsługę do stu maszyn, podpisanej w zeszłym roku przez firmę Mera.

Biletomaty zostały ustawione przy głowicy zachodniej stacji metra Dworzec Wileński na II linii metra oraz na głowicy południowej stacji metra Wilanowska na I linii.

W następnej kolejności nowe urządzenia staną na stacjach Natolin (głowica południowa i północna) oraz znów na stacji Wilanowska (głowica północna). W sumie, do jesieni Mera zainstaluje 47 biletomatów, a zgodnie z umową liczba biletomatów może sięgnąć ok. stu. Zgodnie z warunkami umowy Zarząd Transportu Miejskiego wskazał miejsca, w których zamontowane zostanie 30 proc. urządzeń, natomiast pozostałe 70 proc. lokalizacji zaproponował operator sprzedaży. I tak, nowe maszyny będą m.in. w Lesznie, Piasecznie, Górze Kalwarii, Łomiankach.

Wszystkie urządzenia w ramach nowej umowy są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Biletomat spełnia wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku. To model BS-10, którym Mera Systemy bardzo się chwali. Umożliwia przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK. Automaty obsługują również gotówkę oraz wydają resztę.

Biletomaty stacjonarne działają w ramach systemu otwartego. Współpracę z ZTM dotyczącą sprzedaży biletów może nawiązać każdy podmiot, który zaakceptuje warunki umowy oraz spełni określone wymagania w zakresie funkcjonalności stacjonarnych automatów biletowych.

Biletomaty to najpopularniejszy kanał dystrybucji biletów w Warszawie. W zeszłym roku ZTM sprzedał bilety o nominalnej wartości ponad 955 mln zł. Z tego wartość biletów z biletomatów stacjonarnych wyniosła ok. 605 mln zł, a z mobilnych – ok. 122 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Mera Systemy postawi 25 nowoczesnych biletomatów

Komunikacja

Poznań. Mera Systemy postawi 25 nowoczesnych biletomatów

jd/inf. pras. 12 czerwca 2019

Warszawa: Ruszył montaż 583 biletomatów w tramwajach

Przestrzeń

Warszawa: Ruszył montaż 583 biletomatów w tramwajach

Witold Urbanowicz 20 marca 2019

Zgierz: Działa tylko jeden ze zdemolowanych biletomatów

Komunikacja

Zgierz: Działa tylko jeden ze zdemolowanych biletomatów

Kasper Fiszer 11 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5