Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Brak ofert na przebudowę i dzierżawę podziemi przy Centralnym

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-07-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Brak ofert na przebudowę i dzierżawę podziemi przy Centralnym
mat. ZDM Warszawa
ZDM w Warszawie unieważnił przetarg na operatora przejść podziemnych przy Dworcu Centralnym, którego zadaniem miały być przebudowa pasaży, a także zarządzanie obiektem przez 30 lat. W postępowaniu nie wystartował ani jeden chętny.

ZDM w Warszawie ogłosił w kwietniu postępowanie na przebudowę i eksploatację przejść podziemnych w rejonie Dworca Centralnego, skrzyżowań Al. Jerozolimskich z al. Jana Pawła II i Chałubińskiego, a także z Emilii Plater oraz łącznika pomiędzy budynkiem LIM (Mariott) a Dw. Centralnym. Łączna powierzchnia obiektów, które zostaną objęte koncesją, to ponad 9 tys. m2. W obrębie obiektów mogą być zlokalizowane powierzchnie komercyjne z przeznaczeniem na cele usługowe, handlowe i gastronomiczne oraz nośniki reklamowe. Wykonawca miał zostać wybrany w oparciu o ustawę o partnerstwie publiczno-prywatnym. Koncesja na pełnienie funkcji operatora przejścia miała zostać udzielona na okres 360 miesięcy, czyli 30 lat.

Koncesjonariusz miał przygotować projekty budowlane wykonawcze przebudowy w oparciu o istniejącą koncepcję, a następnie przeprowadzić prace. Wewnątrz przejścia przewidziano remont kapitalny bądź wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych i urządzeń wentylacyjnych.

Wczoraj (24 lipca) minął zmieniony termin składania ofert. Jak się okazało, nie wpłynęła żadna oferta. W tej sytuacji ZDM poinformował o unieważnieniu postępowania. – W obecnej sytuacji analizujemy różne warianty co do dalszego postępowania. Ze względu na zakres i rodzaj postępowania (w trybie PPP) za wcześnie (2 dni po unieważnieniu postępowania), by określać czy i kiedy będzie ogłoszone nowe postępowania i czy będzie w zmienionej formule – informuje Paweł Olek z biura prasowego ZDM.

Jesienią zeszłego roku udostępniono pasy na skrzyżowaniu Emilii Plater i Al. Jerozolimskich. Przejścia naziemne mają się tez pojawić na rondzie Czterdziestolatka – docelowo o północnej stronie, przez al. Jana Pawła II, po zachodniej stronie, przez Al. Jerozolimskie i po południowej stronie, w rejonie Nowogrodzkiej. To element większego projektu – przebudowy odcinka al. Jana Pawła II od ronda ONZ do ronda Czterdziestolatka. W przeciwieństwie do innych przejść podziemnych, nie wydaje się, żeby pasy te miały doprowadzić do drastycznego spadku popularności podziemi – są one nierozerwalnie powiązane z układem przejść podziemnych Dworca Centralnego, poza tym w niektórych relacjach nadal szybciej może być przejść dołem.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5