Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Największa stacja ładowania elektrobusów już działa

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
29-11-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Największa stacja ładowania elektrobusów już działa
fot. MZA
Sześć nowych ładowarek pantografowych dla autobusów elektrycznych uruchomiono oficjalnie na pętli Wilanów. To największa w stolicy stacja ładowania tego typu o łącznej mocy 2,4 MW.

Sześć ładowarek na pętli Wilanów zostało dopuszczonych do użytkowania przez Urząd Dozoru Technicznego i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Zapewnią prąd autobusom elektrycznym obsługującym linie 116, 180 i E-2. Dwie pierwsze linie będą miały już teraz możliwość ładowania na obydwu pętlach.

W tej chwili Miejskie Zakłady Autobusowe posiadają już 24 ładowarki pantografowe dużej mocy na krańcach Chomiczówka, Esperanto, Konwiktorska, Nowodwory, Spartańska, Szczęśliwice i Wilanów oraz na terenach spółki przy Ostrobramskiej, Stalowej, Włościańskiej i Woronicza. Ładowarki pantografowe służą do szybkiego uzupełniania baterii floty 160 autobusów elektrycznych Miejskich Zakładów Autobusowych. Korzystając z tego źródła energii w ciągu dwudziestu minut postoju można naładować około połowy pojemności baterii.

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych stacji na krańcach Browarna i Młynów oraz dodatkowego punktu przy ulicy Konwiktorskiej. W trakcie procesu inwestycyjnego są też krańce Bielańska i Natolin Północny.

Spółka posiada też 160 stanowisk ładowania wtyczkowego, które służą do wolnego ładowania podczas dłuższego postoju na zajezdni.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5