Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Na Grochowskiej nowe przejścia dla pieszych. Krótsza droga do tramwaju

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-11-18 11:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Na Grochowskiej nowe przejścia dla pieszych. Krótsza droga do tramwaju
fot. ZDM Warszawa
Rusza budowa przejść dla pieszych, które skrócą i ułatwią dojście do pięciu peronów tramwajowych przy ul. Grochowskiej. Zebry zostaną wytyczone przez drogę dojazdową do zabudowań po północnej stronie torowiska. Powstaną w ramach realizacji kolejnego projektu z budżetu obywatelskiego.

Ul. Grochowska jest jedną z ważniejszych arterii Pragi-Południe. Na odcinku od ul. Podolskiej do ul. Garwolińskiej składa się z trzech jezdni. Tą trzecią jest jednokierunkowa droga dojazdowa do zabudowań położonych po północnej stronie torowiska.

Właśnie tę drogę muszą przekroczyć mieszkający na północ od ul. Grochowskiej, którzy chcą dotrzeć do przystanków tramwajowych. O ile od strony skrzyżowań z ulicami Garwolińską, Wspólna Droga, Żółkiewskiego i Podolskiej oraz placem Szembeka nie ma z tym problemu, bo znajdują się tam przejścia dla pieszych, o tyle przy drugich końcach peronów przystankowych zebr już brakuje. Tym samym piesi, którzy kierują się od wschodu, muszą pokonać dodatkowo ponad sto metrów, by wsiąść do tramwaju w kierunku centrum.

Nowe, dodatkowe przejścia, których budowa właśnie rusza, skrócą dojścia do pięciu przystanków. Zebry powstaną: ok. 100 m od skrzyżowania z ul. Garwolińską, przy wylocie ul. Nasielskiej, ok. 80 m od skrzyżowania z pl. Szembeka, przy wylocie ul. Hetmańskiej i przed wylotem ul. Kwatery Głównej. Przy okazji poprawione zostanie bezpieczeństwo tam, gdzie do drogi dojazdowej, zwanej przez pobliskich mieszkańców „małą” Grochowską, dobiega ul. Nasielska. To skrzyżowanie będzie posiadać wyniesioną powierzchnię (na wyniesieniu po wschodniej stronie namalowana zostanie zebra), aby uspokoić ruch.

Inwestycja, będąca jednym z następnych realizowanych projektów z budżetu obywatelskiego, zakłada budowę także dwóch kolejnych przejść dla pieszych w szóstej lokalizacji. Zostaną one utworzone przy pętli tramwajowej „Gocławek”. ZDM wytyczy je przez ul. Koprzywiańską, w którą w tym miejscu przeobraża się tzw. „mała” Grochowska. Dzięki zebrom piesi zyskają drugie dojście do przystanku tramwajowego „Gocławek 07”.

Prace związane z budową dodatkowych przejść dla pieszych do peronów tramwajowych przy ul. Grochowskiej powinny potrwać do końca roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Remont na Grochowskiej. Wracają tramwaje

Przestrzeń

Warszawa: Remont na Grochowskiej. Wracają tramwaje

Witold Urbanowicz 13 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5