Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Mróz nie przeszkadza drogowcom. Pracowity weekend

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
23-11-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

W nadchodzący weekend, 25-26 listopada, warszawscy tramwajarze dokończą remont torowiska na rondzie Daszyńskiego. Tym razem będą pracowali po jego południowej stronie. W tym samym czasie drogowcy przeprowadzą dwa frezowania na Targówku. Nową nawierzchnię ułożą na fragmencie Chodeckiej i Radzymińskiej. A już w poniedziałek kierowcy znów przejadą prosto ulicami Elekcyjną i Ordona – na skrzyżowaniu z Wolską.

Zamknięta południowa część ronda Daszyńskiego

Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego, warszawscy tramwajarze wracają na rondo Daszyńskiego. Dokończą remont torów. W zbliżający się weekend, 25-26 listopada, zajmą południową stronę skrzyżowania. Kierowcy ominą remont jadąc ul. Towarową – do zwrotki między ulicami Srebrną a Alejami Jerozolimskimi. W czasie prac tramwaje nie będą jeździły od ronda Kercelak do placu Zawiszy. Linie tramwajowe: 1, 22 i 24, a także autobusy: 105, 178, 191, 255, N45 i N95 pojadą objazdami. Kursowanie linii 255 będzie zawieszone. Pasażerów przewiozą zastępcze składy linii 71 i autobusy Z-2. Informacje dotyczące pozostałych zmian w ruchu w tym rejonie znajdują się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Weekendowe prace na Radzymińskiej i Bystrej

Pora również na weekendowe frezowania na Targówku. Pierwsze przeprowadzi prywatny inwestor na ulicach Radzymińskiej i Bystrej. Na tej pierwszej kierowcy pojadą jedną jezdnią w obu kierunkach, natomiast druga będzie zamknięta. Prace przy wymianie nawierzchni drogowcy przeprowadzą od piątku, 24 listopada, od godziny 22:00 do poniedziałku, 27 listopada, do godziny 5:00. W tym czasie zamknięta będzie jezdnia ulicy Radzymińskiej w stronę Marek – na odcinku od ulicy Krynoliny za Bystrą oraz około 180-metrowy fragment ulicy Bystrej. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy w kierunku Pragi-Północ i jeden w stronę Marek. Autobusy linii 199 pojadą ulicami Radzymińską i Wolności, a linii: 140, 190, 199, 738 i N61 w kierunku Marek i Ząbek będą kursowały bez zmian – otwartą jezdnią Radzymińskiej. Dodatkowe informacje dotyczące organizacji ruchu w czasie remontu można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Frezowanie kolejnego odcinka Chodeckiej

Drogowcy rozpoczynają również prace, których nie udało im się zrealizować z powodu pogody w poprzednim tygodniu. W weekend ułożą nowy asfalt na kolejnym fragmencie ulicy Chodeckiej. Wyremontują odcinek od Łojewskiej do Krasnobrodzkiej. Ta ostatnia zostanie wyłączona z ruchu także od Turmonckiej do Chodeckiej. Na tych ulicach wprowadzony będzie zakaz parkowania. Z powodu prac autobusy komunikacji miejskiej nie dojadą do pętli Bródno-Podgrodzie. W weekend pięć linii Warszawskiego Transportu Publicznego zostanie skierowanych do przystanku Suwalska. Szczegóły dostępne na miejskiej stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Otwarcie skrzyżowania Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona

Budowniczowie trasy tramwajowej na ulicy Kasprzaka, mimo coraz bardziej zimowej aury, nie zwalniają tempa prac. Wraz z postępami na budowie przywracany jest ruch na kolejnych skrzyżowaniach. W sobotę, 25 listopada, robotnicy zaczną wprowadzać zmiany na skrzyżowaniu ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. Zlikwidowany zostanie tymczasowy skręt z Ordona w lewo na Wolską, a od poniedziałku, 27 listopada, kierowcy znów pojadą na wprost ulicami Elekcyjną i Ordona u zbiegu z Wolską. Na ulicy Wolskiej w stronę Redutowej będą dwa pasy w stronę Bemowa i jeden do skrętu w Elekcyjną. Nie będzie można pojechać w lewo w Ordona. Od strony Bemowa będzie można pojechać prosto, a także skręcić w Elekcyjną i Ordona.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Warszawa: Ruszają konsultacje i warsztaty ws. pl. Żelaznej Bramy

Przestrzeń

Warszawa: Tramwajarze na rondzie Żaba, a drogowcy na Przyczółkowej

Przestrzeń

Warszawa: Jest umowa na sto nowych wyświetlaczy na przystankach tramwajowych

Komunikacja

Warszawa. Nowy zielony skwer przy stacji Ratusz Arsenał

Przestrzeń

Warszawa. Krucza przejdzie metamorfozę

Przestrzeń

Warszawa. Krucza przejdzie metamorfozę

Redakcja/inf. pras. 05 lipca 2022

Zobacz również:

Warszawa: Ruszają konsultacje i warsztaty ws. pl. Żelaznej Bramy

Przestrzeń

Warszawa: Tramwajarze na rondzie Żaba, a drogowcy na Przyczółkowej

Przestrzeń

Warszawa: Jest umowa na sto nowych wyświetlaczy na przystankach tramwajowych

Komunikacja

Warszawa. Nowy zielony skwer przy stacji Ratusz Arsenał

Przestrzeń

Warszawa. Krucza przejdzie metamorfozę

Przestrzeń

Warszawa. Krucza przejdzie metamorfozę

Redakcja/inf. pras. 05 lipca 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5