Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Można wyjątkowo zawiesić obowiązywanie karty miejskiej [Aktualizacja]

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-17 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Można wyjątkowo zawiesić obowiązywanie karty miejskiej [Aktualizacja]
fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wprowadził nowe, awaryjne rozwiązanie na czas zagrożenia epidemicznego i czasowego spadku wykorzystania komunikacji. Pasażerowie będą mogli zawiesić swój bilet długookresowy.

Do tej pory bilety można było jedynie zwracać. Zarząd Transportu Miejskiego oddawał środki za niewykorzystane dni, pozostające do końca ważności biletu, po potrąceniu odstępnego. Była to opcja przydatna zwłaszcza przy długich urlopach.

Teraz, w dobie zagrożenia epidemicznego oraz apeli o ograniczenie przemieszczania się bądź pracę zdalną, stołeczny organizator komunikacji wprowadził nowe, awaryjne rozwiązanie. Podróżni, którzy teraz rezygnują z podróży komunikacją publiczną, będą mogli zawiesić swoje bilety długookresowe. Wystarczy wejść na specjalną stronę i podać numer karty miejskiej. Strona jest dostępna pod adresem https://zawieswkm.wtp.waw.pl/. Po złożeniu wniosku można też pobrać potwierdzenie złożenia wniosku. Zgłoszenia wysłane wcześniej pocztą elektroniczną są nadal ważne, nie trzeba ich składać ponownie.

Na czym będzie polegać zawieszenie biletu? Pasażer nie otrzyma środków, ale będzie mógł później przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny, wybrany przez siebie termin. Długość terminu będzie liczona od dnia złożenia wniosku przez internet. Aby przekodować bilet, pasażerowie będą musieli zgłosić się do Punktu Obsługi Pasażerów.

Nadal też można zwrócić bilet i otrzymać zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres ważności. W tym celu również należy udać się do Punktu Obsługi Pasażerów, gdyż – jak tłumaczy ZTM – zwrot biletu wymaga zmiany zapisu na Warszawskiej Karcie Miejskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bezpłatna komunikacja w Warszawie. Miły, pusty gest [komentarz]

Felietony i komentarze

Bezpłatna komunikacja w Warszawie. Miły, pusty gest [komentarz]

Jakub Dybalski 27 września 2019

Warszawa. Do karty miejskiej można sobie zrobić selfie

Komunikacja

Warszawa. Do karty miejskiej można sobie zrobić selfie

jd/inf. pras. 28 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5