Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Mobilis z umową. Wprowadzi do ruchu hybrydowe MAN-y

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-18 11:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Mobilis z umową. Wprowadzi do ruchu hybrydowe MAN-y
fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał kolejna ośmioletnią umowę przewozową z firmą Mobilis. Przewoźnik wprowadzi od czerwca do ruchu 61 autobusów hybrydowych o długości 12 metrów. Pojazdy mają nie emitować spalin podczas postoju na przystankach.

Zamówienie na obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem niskoemisyjnych wozów wreszcie, po wielu miesiącach protestów i odwołań, ma szczęśliwy finał. Dzisiaj (18 grudnia) ZTM Warszawa podpisał umowę z firmą Mobilis na okres ośmiu lat, obejmującą 50 brygad. – Przewoźnik zakupi 50-60 autobusów hybrydowych. Pojazdy już w czerwcu wyjadą na ulice Warszawy – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM Warszawa.

– Trwało to dziewięć miesięcy jak narodziny dziecka. Kontrakt na pewno rozpoczniemy w czasie, mamy już doświadczenie we współpracy z ZTM-em. To nasza dziewiąta duża umowa z Warszawą i siódma, którą ja zawieram. To szczęśliwa liczba – podkreśla Dariusz Załuska, prezes firmy Mobilis. – Autobusy wyjadą na ulice w sobotę 9 czerwca zgodnie z planem przewozowym – dodaje prezes.

Autobusy będą spełniać wszystkie wysokie i szczegółowe wymagania ZTM-u. – Pojazdy będą wyposażone w białe wyświetlacze i biletomaty. Będziemy certyfikować poszczególne autobusy i zaplecze w zakresie spełniania wymogów, a także kierowców i innych pracowników, którzy muszą być zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę – podkreśla Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor ZTM-u. Jak dodaje, pojazdy będą już oznaczone nowym logo komunikacji – tzw. tetką. Oprócz tego znajdą się monitoring, klimatyzacja, zapowiedzi głosowe, ekrany LCD z informacją pasażerską. System informacji dostarczy firma SIMS.

Mobilis wprowadzi do ruchu hybrydowe MAN-y, wyposażone w silnik spalinowo-elektryczny. – To kolejna grupa autobusów we flocie prywatnych przewoźników. Autobusy, zgodnie z wymaganiami, nie będą emitowały spalin na przystankach – wyjaśnia Strzegowska.
Kontrakt został zawarty do 2025 r. Mobilis będzie wykonywać ok. 4 mln wozokilometrów rocznie za stawkę 8,11 zł za wozokilometr. Przewoźnik zdecydował się na wprowadzenie aż 11 wozów rezerwowych, czyli o siedem więcej niż było wymaganie, czym wygrał przetarg (jednym z kryteriów była liczba wozów niskoemisyjnych).

Aktualnie Mobilis, który jest obecny w stolicy od 2003 r., ma zawarte cztery umowy z warszawskim ZTM i posiada 60% udziałów na rynku przewoźników niezależnych. Stołeczny tabor przewoźnika powiększy się tym samym do 220 autobusów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5