Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa ma nowego pełnomocnika ds. bezpieczeństwa w komunikacji

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-23 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa ma nowego pełnomocnika ds. bezpieczeństwa w komunikacji
fot. Michał Szymajda
Prezydent Warszawy powołał nowego pełnomocnika ds. bezpieczeństwa w publicznym transporcie zbiorowym. Został nim Konrad Komornicki, który pełni funkcję dyrektora pionu teleinformatycznego i bezpieczeństwa ZTM.

W czwartek (22 października) prezydent Warszawy powołał zarządzeniem na stanowisko pełnomocnika ds. bezpieczeństwa w publicznym transporcie zbiorowym Konrada Komornickiego. Zastąpił on na tym stanowisku Michała Domaradzkiego, który był pełnomocnikiem od 2016 r.

Pełnomocnik wykonuje swoje zadania przy pomocy Zarządu Transportu Miejskiego, gdzie pełni funkcję dyrektora pionu teleinformatycznego i bezpieczeństwa. Do jego zadań należy m.in. podejmowanie, konsultowanie i monitorowanie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego transportu zbiorowego ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z terroryzmem, opracowywanie dokumentów kreujących politykę bezpieczeństwa, współpraca z biurami i jednostkami w zakresie bieżących potrzeb oraz planowanych rozwiązań dot. bezpieczeństwa, planowanie i koordynacja biur, jednostek miejskich i operatorów komunikacyjnych w zakresie bezpieczeństwa przy organizacji imprez masowych, a także reprezentowanie prezydenta na spotkaniach i konferencjach poświęconych tematyce bezpieczeństwa.

Konrad Komornicki od 2018 r. jest wiceprezesem zarządu firmy Secution, zajmującej się bezpieczeństwem. Wcześniej był m.in. dyrektorem biura bezpieczeństwa w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, dyrektorem biura ochrony i informatyki w kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dyrektorem biura ochrony w Urzędzie Miasta Warszawy, a także zastępcą dyrektora biura spraw obronnych i zabezpieczeń Poczty Polskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Azyle  już gotowe. Obozowa bezpieczniejsza dla pieszych

Przestrzeń

Warszawa: Azyle już gotowe. Obozowa bezpieczniejsza dla pieszych

Redakcja 23 października 2020

Warszawa: Pandemia promuje samochody

Mobilność

Warszawa: Pandemia promuje samochody

Łukasz Malinowski 13 października 2020

Ponad 25 milionów unijnego dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Mobilność

Ponad 25 milionów unijnego dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Łukasz Malinowski 10 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5