Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa kupuje 160 autobusów gazowych. CNG i LNG

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-01-13 10:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa kupuje 160 autobusów gazowych. CNG i LNG
fot. MZA
MZA Warszawa rozpisały ogromny przetarg na 160 autobusów gazowych. Jest podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczy 70 autobusów z napędem CNG. Druga to 90 pojazdów napędzanych LNG. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia zamówienia o 30 przegubowych autobusów CNG.

W Warszawie na razie opublikowano tylko ogłoszenie o zamówieniu. Na oferty czekają do 20 lutego. Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy autobusów CNG (40 autobusów standardowej długości i 30 przegubowych). Druga to 90 autobusów z napędem na skroplony gaz ziemny (LNG), wszystkie mają być przegubowe.

Nie wiadomo jaką sumę MZA chcą przeznaczyć na zakup autobusów, ale o ich rozmiarze może świadczyć choćby wymagane wadium, w wysokości 2,5 mln zł.

Autobusy muszą być dostarczone w konkretnych terminach. Przegubowe autobusy CNG w ciągu 36 tygodni od podpisania umowy, ale nie wcześniej niż od 30 kwietnia 2021 r. Autobusy CNG standardowej długości w ciągu 40 tygodni od podpisania umowy, ale nie wcześniej niż od 28 maja 2021 r.

W przypadku autobusów LNG w terminie od 80. tygodnia od podpisania umowy, ale nie wcześniej niż 3 i 10 grudnia 2021 r. po 5 sztuk (łącznie 10 sztuk) i od 14 stycznia 2022 r. pozostałe 80 pojazdów.

Zamawiający przewiduje zmianę przedmiotu umowy w zakresie zwiększenia liczby autobusów objętych umową. Chodziłoby o dodatkowe 30 autobusów przegubowych CNG (tego samego typu i w tej samej cenie), które miałyby zostać dostarczone do końca 2021 r.

To już kolejne takie zakupy w MZA. W ubiegłym roku przewoźnik kupił 110 pojazdów z takim napędem. To efekt deklaracji sprzed dwóch lat, że stołeczny przewoźnik rezygnuje z zakupu pojazdów dieslowskich i będzie sprowadzał wyłącznie autobusy elektryczne i gazowe.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris pokazał pierwszy przegubowy elektrobus dla Warszawy

Komunikacja

Solaris pokazał pierwszy przegubowy elektrobus dla Warszawy

Jakub Dybalski 19 grudnia 2019

Warszawa. Nagroda „Lider Elektromobilności” dla MZA

Komunikacja

Warszawa. Nagroda „Lider Elektromobilności” dla MZA

jd/inf. pras. 22 listopada 2019

Warszawa. Umowa na 65 ładowarek dla 130 elektrobusów

Komunikacja

Warszawa. Umowa na 65 ładowarek dla 130 elektrobusów

jd/inf. pras. 20 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5