Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Remont na Grochowskiej. Wracają tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-13 13:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Remont na Grochowskiej. Wracają tramwaje
fot. WUGrochowska. Stan na 1 września
Tramwaje Warszawskie kończą zasadnicze prace przy przebudowie trasy tramwajowej na Grochowskiej od al. Zielenieckiej do Wiatracznej. Od poniedziałku 16 września na swoje trasy mają wrócić tramwaje linii 3, 6, 22 i 26.

Tramwaje Warszawskie kończązasadnicze prace przy przebudowie torowiska na ul. Grochowskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do al. Zielenieckiej, co umożliwia powrót w terminie komunikacji tramwajowej. W sumie wymieniono ok. 9 km szyn, przebudowano 12 peronów przystankowych, które są teraz wyższe i szersze.

Grochowska dołączy do kolejnych zielonych torowisk w stolicy, dzięki czemu długość zielonych torów wzrośnie do 25 km. Pojawić się ma w tym miejscu rozchodnik, przetestowany już na Obozowej. Wiosną mają być prowadzone jeszcze prace przy sadzeniu drzew i krzewów wzdłuż torowiska.

Zmieniła się też organizacja ruchu. Na całej długości Grochowskiej kierowcy mają po dwa pasy ruchu na kierunek (wcześniej miejscami były trzy pasy ruchu, ale bez kontynuacji na całości ulicy). Liczba pasów na skrzyżowaniach – do jazdy na wprost i do skrętów – została utrzymana, choć są one węższe niż dotychczas z uwagi na konieczność poszerzenia przystanków. Pojawiły się też dodatkowe sygnalizacje na przejściach dla pieszych przy Mińskiej i Siennickiej.

W związku z zakończeniem najważniejszych robót od poniedziałku 16 września ma zostać przywrócony dotychczasowy układ linii. Na Grochowską wrócą linie 3, 6, 22 i 26. Jednocześnie zlikwidowana zostanie linia zastępcza 73 oraz autobusowa Z-6. Przystanki Międzyborska 04 i Kickiego 02 będą funkcjonować w nowych lokalizacjach – pierwszy za skrzyżowaniem z Podskarbińską, drugi za przejściem dla pieszych na wysokości budynku Grochowska 252/254.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Prywatny Sanok promuje projekty budżetu obywatelskiego

Komunikacja

Łódź: Prywatny Sanok promuje projekty budżetu obywatelskiego

Kasper Fiszer 13 września 2019

Nowy rok szkolny klasy patronackiej Solarisa

Komunikacja

Nowy rok szkolny klasy patronackiej Solarisa

Jakub Dybalski 13 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5