Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Kończy się remont pętli tramwajowej na pl. Starynkiewicza

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-10-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Kończy się remont pętli tramwajowej na pl. Starynkiewicza
fot. WU
Tramwaje Warszawskie kończą kompleksowy remont pętli na Placu Starynkiewicza, która pełni wyłącznie funkcję techniczną, awaryjną. W ramach prac wymieniono m.in. wszystkie historyczne słupy.

Pętla w północnej części placu Starynkiewicza przy Alejach Jerozolimskich powstała w 1937 r. W 1963 r. po raz ostatni kończyła tutaj regularna linia. W 1968 r. zamknięto biegnącą w stronę północną trasę tramwajową wzdłuż Żelaznej. Obecnie pętla pełni przede wszystkim funkcję awaryjną – w razie zamknięcia przejazdu Alejami Jerozolimskimi, np. w razie imprez na Stadionie Narodowym.

16 sierpnia Tramwaje Warszawskie rozpoczęły remont pętli. Zakres prac obejmuje naprawę główną torowiska tramwajowego o długości 297 metrów toru pojedynczego, modernizację sieci trakcyjnej, w tym wymianę konstrukcji wsporczych oraz zdjęcie kotwień sieci z budynków na obszarze pętli. – Układ torów nie zmienia się, z wyjątkiem zmian geometrii (nie jest to widoczne gołym okiem) – informuje Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Ponadto dobudowany zostanie układ monitoringu i ogrzewania zwrotnic na pętli.

Niestety, z pętli zostały usunięte wszystkie historyczne słupy kratowe (więcej o „zabytkach” infrastruktury pisaliśmy tutaj). W ich miejscu stanęły słupy rurowe. Dotychczasowe ozdobne elementy zwieńczeń zostały zabezpieczone.

Remont pętli zakończy się 24 października. Potem prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe (np. brukarskie).
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5