Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Kolejne uwagi do tramwaju na Tarchomin

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-02-06 11:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Kolejne uwagi do tramwaju na Tarchomin
Fot. Cezary PiwowarskiTarchomin, osiedle na Białołęce. Okolice ulicy Światowida.
Dalszy ciąg perypetii z postępowaniem środowiskowym dla tramwaju na Tarchomin. Swoje uwagi i wnioski złożyły trzy niezależne podmioty, którym nie podoba się pomysł budowy "autostrady" w miejscu ulicy Światowida. ZTM cały czas liczy na otrzymanie decyzji środowiskowej do końca miesiąca.

Konsultacje społeczne w sprawie raportu środowiskowego dla tramwaju na Tarchomin po autokorekcie inwestora zakończyły się 23 stycznia br. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, wnioski i uwagi do dokumentacji środowiskowej złożyli Wojciech Tumasz, radny Białołęki oraz stowarzyszenia ekologiczne: Światowid i Zielone Mazowsze.

Generalnie wszystkim nie podoba się pomysł realizacji - przy okazji budowy linii tramwajowej - dwujezdniowej ulicy Światowida z trzema pasami ruchu w obydwu kierunkach. Stowarzyszenia ekologiczne opowiadają się za pozostawieniem jezdnojezdniowej ulicy, czyli wariantu najkorzystniejszego dla środowiska. Jak argumentuje Zielone Mazowsze, szeroka ulica Światowida będzie skutkowała przejęciem części ruchu podmiejskiego czy tranzytowego z ul. Modlińskiej. Ponadto stowarzyszenie to wnosi o przeprojektowanie wariantu inwestora, by zminimalizować skutki ingerencji w Wydmę Nowodworską. Zielone Mazowsze opowiada się także za przeprojektowaniem odcinka trasy w rejonie osiedla Nagodziców, tak by tramwaj szedł bezpośrednio ulicą Myśliborską (już teraz jednak otwarty odcinek torowiska kończy się za Myśliborską).

Wojciech Tumasz oraz stowarzyszenie Światowid nie zgadzają się z wynikami analizy porównawczej podawanych wariantów, wedle której w raporcie wariant inwestora okazał się najkorzystniejszy. Jak podaje ZTM, białołęcki radny wnioskuje o przeanalizowanie zwężenia przekroju ulicy Światowida do dwóch pasów w każdym kierunku.

ZTM nie traci wiary w sprawie decyzji środowiskowej dla inwestycji. - W tej chwili czekamy na opinie Sanepidu i RDOŚ. Mamy nadzieję, że opinie otrzymamy najpóźniej do 15 lutego, a decyzję środowiskową do końca lutego br. - mówi Konrad Klimczak z zespołu prasowego organizatora komunikacji.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Tarchomin znowu z odwołaniami

Przestrzeń

Tramwaj na Tarchomin znowu z odwołaniami

Witold Urbanowicz 19 lipca 2013

Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Komunikacja

Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Witold Urbanowicz 28 sierpnia 2013

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie

Komunikacja

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie

Witold Urbanowicz 26 czerwca 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5