Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa. KIO uznało odwołanie Arrivy i PKS Grodzisk

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-09-14 15:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. KIO uznało odwołanie Arrivy i PKS Grodzisk
fot. Arriva
Kolejny zwrot w przetargu na obsługę warszawskich linii 50 autobusami o napędzie gazowym. W piątek KIO uznała odwołanie dwóch przewoźników – Arrivy i PKS Grodzisk Mazowiecki – które w lipcu zostały z niego wyrzucone. Wcześniej to Arriva została wskazana jako zwycięzca przetargu.

Sprawę opisywaliśmy w lipcu. ZTM Warszawa wykluczył z postępowania Arrivę, bo ta nie była w stanie udowodnić, że dla nowych autobusów będzie miała zajezdnię. W Wyględach nie zmieściłyby się gazowce i dodatkowo 25 krótkich autobusów Arrivy, którymi ten przewoźnik wozi warszawiaków w ramach innej umowy. Arriva zawarła więc porozumienie z PKS Grodzisk na korzystanie z ich zajezdni.

Warszawski ZTM uznał, że w momencie składania oferty przewoźnik nie dysponował zajezdnią, to właśnie powyższa kombinacja – wątpliwa zdaniem ZTM – spowodowała, że mógł zaproponować niską cenę w przetargu. Co więcej tego rodzaju umowy między dwoma przewoźnikami startującymi w jednym przetargu naruszają zasady uczciwej konkurencji. Dlatego wykluczony został też PKS Grodzisk, choć po ocenie ofert raczej nie miał szans na wygraną.

Arriva, w przesłanym nam oświadczeniu nie zgodziła się z zarzutami ZTM. Stąd sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta w piątek w całości uwzględniła odwołania Arrivy i PKS Grodzisk Mazowiecki, choć póki co nie jest znane pisemne uzasadnienie decyzji. Również ZTM zaznacza, że wszelkie decyzje podejmie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem.

W tej chwili więc znów zwycięzcą przetargu jest Arriva, choć przez dwa miesiące był nim Michalczewski. Realizacja usługi miała się rozpocząć w grudniu, ale mało prawdopodobne, by ten termin został dotrzymany.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce. KIO w części uznała odwołanie Michalczewskiego

Komunikacja

Kielce. KIO w części uznała odwołanie Michalczewskiego

Jakub Dybalski 27 kwietnia 2018

Warszawa. KIO uznała część odwołania EEC. Mobilis oddalony

Komunikacja

Warszawa. KIO uznała część odwołania EEC. Mobilis oddalony

Jakub Dybalski 20 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5