Partnerzy serwisu:
Mobilność

Warszawa: Kierowcy nie będą już sprzedawać biletów ZTM

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-18 12:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Kierowcy nie będą już sprzedawać biletów ZTM
Fot. ZTM Warszawa
Od Nowego Roku kierowcy autobusów i motorniczowie tramwajów w Warszawie nie będą już sprzedawać biletów komunikacji miejskiej. Warszawski ZTM uznał, że obecna sieć dystrybucji biletów jest już wystarczająco rozwinięta. Jest szansa, że do końca przyszłego roku wszystkie tramwaje będą miały biletomaty i urządzenia we wszystkich pojazdach zostaną ujednolicone – z możliwością zakupu biletów za pomocą karty płatniczej.

Warszawski ZTM wprowadza zmiany w dystrybucji biletów. – Od 1 stycznia prowadzący nie będą już sprzedawali biletów – głównie ze względów bezpieczeństwa. Chcemy, żeby kierowcy i motorniczowie skupili się na prowadzeniu pojazdów – mówi Monika Obrębska, dyrektor pionu handlowego w ZTM-ie.

ZTM chwali się rozbudowaną siecią dystrybucji biletów – funkcjonuje 21 punktów obsługi pasażera, prawie 1500 kiosków sprzedających bilety, 720 automatów stacjonarnych i prawie 1900 biletomatów pojazdowych. Teraz bilety można też kupić przez serwis jakdojade. – Odnotowujemy duży wzrost przez ten kanał sprzedaży – mówi Obrębska.

Jak dodają urzędnicy, sprzedaż biletów przez prowadzących to tylko pomocniczy kanał dystrybucji, stanowiący obecnie zaledwie 1,5% ogółu sprzedaży biletów. Funkcjonuje tez szereg ograniczeń związanych ze sprzedażą w pojeździe – podróżni muszą posiadać odliczoną kwotę, a w przypadku opóźnienia większego niż trzy minuty kierowca bądź motorniczy może odmówić sprzedaży biletów. – Jest coraz gorzej, jeżeli chodzi o warunki ruchowe na mieście. Teraz już właściwie mamy codzienne zmiany w komunikacji o charakterze doraźnym – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM-u.

Organizator komunikacji w Warszawie wprowadził też otwarty system biletomatów. – Każda firma, która będzie tylko chciała, będzie mogła przystąpić do tego systemu. Gwarantujemy sobie możliwość wskazania lokalizacji dla 30% stawianych biletomatów – mówi Obrębska. – Zgłosiła się już jedna firma z zamiarem zainstalowania 100 automatów – dodaje Witek.

Na razie nie wszystkie tramwaje mają jeszcze biletomaty. Jeszcze w styczniu powinny wpłynąć oferty na wyposażenie wszystkich wozów w nowe urządzenia, które powinny pojawić się w ciągu 10 miesięcy. – W tej chwili wszystkie pojazdy są wyposażone w urządzenia akceptujące płatność kartą. Również SKM ogłosiła przetarg na nowe urządzenia. Do końca przyszłego roku wszystkie pojazdy będą wyposażone w jednolite automaty, oferujące płatność kartą – mówi Monika Obrębska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM chwali się wzrastającą sprzedażą biletów

Prawo & Finanse

ZTM chwali się wzrastającą sprzedażą biletów

Witold Urbanowicz 03 lutego 2017

Konduktor nie zabierze już gotówki do domu

Mobilność

Konduktor nie zabierze już gotówki do domu

Martyn Janduła 30 września 2016

Autobusy i kolej na jednym bilecie. Problem nie tylko w taryfie

Prawo & Finanse

Autobusy i kolej na jednym bilecie. Problem nie tylko w taryfie

Martyn Janduła 07 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5