Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa: Kiedy przyjadą nowe tramwaje?

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
24-01-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa: Kiedy przyjadą nowe tramwaje?
mat. PESA Bydgoszcz
Do końca 2015 r. do Warszawy przyjedzie kolejnych 75 nowych tramwajów. Jazzy Duo zaczną przychodzić w lipcu br., a w lutym przyszłego roku pojawi się pierwszy krótki Jazz. W tej chwili spółka nie podaje jeszcze, jakie będzie rozdysponowanie wozów.

Tramwaje Warszawskie zamówiły 45 Jazzów Duo oraz 30 krótkich Jazzów. Pozwolą one na wycofanie z ruchu 130 niezmodernizowanych stopiątek z lat 1984-87. Pierwsze dostawy dwukierunkowych pojazdów przewidziane są na lipiec tego roku i potrwają do maja 2015 r.

Jak mówi Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich, dostawy krótkich, 19,3-metrowych Jazzów rozpoczną się w lutym 2015 r. – Procedury odbioru będą bardzo skomplikowane. Będą trwały praktycznie cały miesiąc. Tramwaj musi bez żadnego zjazdu przejechać 5 tys. km – mówi Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich.

Większe liczby – po 2-3 tramwaje – zaczną przychodzić w czerwcu. W kolejnych miesiącach Pesa Bydgoszcz będzie dostarczać po 7-8 pojazdów. – Założenie jest takie, że wszystkie tramwaje mają przyjść do końca września, a do końca października mają zostać odebrane – mówi Karos.

Na tym nie kończy się zapotrzebowanie spółki na nowe tramwaje
. – W dalszym ciągu będzie jeszcze ok. 250 tramwajów z dostaw z lat 90. Program spółki przy wparciu unijnym jest taki, by te pojazdy zastąpić do 2020-21 r. nowymi tramwajami niskopodłogowymi – mówił nam niedawno Krzysztof Karos. Do kontraktu terytorialnego przewoźnik zgłosił zakup 120 tramwajów niskopodłogowych.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5