Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Jest umowa na torowisko na Powstańców Śląskich

Dalej Wstecz
Autor:

TW

Data publikacji:
2014-04-30 09:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Tramwaje Warszawskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Jest umowa na torowisko na Powstańców Śląskich
fot. WUtramwaj na Powstańców Śląskich
Wczoraj (29 kwietnia) spółka Tramwaje Warszawskie podpisała umowę na budowę trasy tramwajowej w ul. Powstańców Śląskich. Wykonawcy: Balzola Polska Sp. z o. o. i Construcciones y Promociones Balzola S.A. będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Wartość umowy wynosi 78 792 617,84 zł brutto. Zakres zamówienia obejmuje m.in. rozbudowę i przebudowę układu drogowego w ul. Powstańców Śląskich (odcinek od ul. Czumy do ul. Pirenejskiej oraz rozbudowę ulicy na odcinku Wrocławska–Radiowa), rozbudowę i przebudowę ul. Radiowej (odcinek od ul. Andyjskiej do ul. Uniejowskiej), oraz budowę i przebudowę torowiska tramwajowego.

Nowa trasa w ciągu ul. Powstańców Śląskich (o długości 2,6 km) połączy istniejące trasy. Zostanie zbudowana w pasie dzielącym ul. Powstańców Śląskich, na odcinku od węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Radiowa/Powstańców Śląskich do węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Górczewska/Powstańców Śląskich.

Prace budowlane rozpoczną się w okresie wakacyjnym. Wykonawca na realizację zadania będzie miał w sumie dziewięć miesięcy, co oznacza, że tramwaje zaczną wozić pasażerów po nowej trasie w styczniu 2015 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Wreszcie ruszy budowa Powstańców Śląskich i Tarchomina?

Przestrzeń

Warszawa: Wreszcie ruszy budowa Powstańców Śląskich i Tarchomina?

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2014

Warszawa: Metro kosztem tramwajów?

Przestrzeń

Warszawa: Metro kosztem tramwajów?

Witold Urbanowicz 23 września 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5