Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Jest priorytet na Kole

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-07-05 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Jest priorytet na Kole
fot. WU
W rejonie pętli Koło udało się wdrożyć priorytet dla tramwajów. Dzięki zmianom w sygnalizacji tylko w tym jednym miejscu odzyskano średnio pół minuty w każdym z kierunków.

Tramwaje Warszawskie wdrożyły - przygotowany przez firmę MPRE i uzgodniony z Inżynierem Ruchu - nowy projekt skoordynowanej sygnalizacji świetlnej, obejmujący swoim zasięgiem skrzyżowanie ul. Obozowej i ul. Księcia Janusza, wyjazd z pętli tramwajowej Koło oraz sąsiedni przejazd ukośny przez torowisko (między pętlą a wiaduktem nad linią kolejową). Jak podają Tramwaje Warszawskie, dzięki zmianom tramwaje przejeżdżają ten odcinek o pół minuty szybciej w porównaniu do stanu poprzedniego. Spółka jednocześnie zapewnia, że zachowano zbliżone warunku ruchu samochodowego.

Dla poprawy warunków przejazdu tramwajów wystarczyła koordynacja programów kolejnych sygnalizacji - jeśli na jednym z nich pojazd dostanie "pionową pałkę", to kolejne sygnalizatory również wyświetlają zezwolenie na przejazd. Oprócz tego tramwaje krócej oczekują na przejazd w miejscu, gdzie jezdnia przecina ukośnie torowisko - sygnał zezwalający wyświetla się teraz dwa razy częściej.

Zmiany obejmują także zastosowanie wydzielonej fazy do skrętu tramwajów na pętlę od strony Bemowa (linie 6 i 78/28). Sygnalizacja w tym miejscu jest wzbudzana - światło do skrętu pojawia się tylko w momencie przyjazdu tramwaju. Natomiast pojazdy ruszające z pętli na sygnale zezwalającym przejadą też od razu przez przejazd ukośny.

Priorytety na dalszym odcinku Obozowej mają pojawić się przy okazji modernizacji tej trasy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Będzie priorytet dla tramwaju na Tarchomin

Komunikacja

Warszawa: Będzie priorytet dla tramwaju na Tarchomin

Witold Urbanowicz 23 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5