Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Metro Świętokrzyska. Wejście "odkształcone" i zamknięte

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
23-04-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa. Metro Świętokrzyska. Wejście "odkształcone" i zamknięte
fot. UM Warszawa
We wtorek po południu Metro Warszawskie poinformowało o zamknięciu jednego z wejść na stację metra Świętokrzyska. Odkształceniu uległa konstrukcja wejścia. Urzędnicy podejrzewają, że ma to związek z pobliską budową biurowca.

Metro Warszawskie poinformowało, że zamknęło wejście południowo–zachodnie na stację A14 Świętokrzyska.

„W dniu 23 kwietnia br. zauważyliśmy oddziaływanie toczącej się w sąsiedztwie stacji I linii metra Świętokrzyska budowy na konstrukcję wejścia na stację. W związku z powyższym poinformowaliśmy o zdarzeniu Wykonawcę Inwestycji, podjęliśmy działania zabezpieczające, m.in. zamknęliśmy wejście na stację” – czytamy w komunikacie.

– Zauważyliśmy odkształcenia wejścia na stację. Z konstrukcją samej stacji nic złego się nie dzieje – tłumaczy nam Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego. – Na miejscu są nasi pracownicy, którzy monitorują sytuację. Po raz pierwszy zdarzyło się, że pobliska budowa ma wpływ na infrastrukturę wejściową.

W pobliżu wejścia trwa budowa 21–piętrowego wieżowca Central Point. Przedstawiciel inwestora, firmy Immobel przyznał w rozmowie z „Gazetą Stołeczną”, że dla niego sytuacja to też zaskoczenie i sprawdza, co się stało.

Bartoń tłumaczy, że konieczne jest sprawdzenie wszystkich przyczyn, dlatego to konkretne wejście zostało zamknięte do odwołania. Szybko nie zostanie otwarte, bo konieczne są prace naprawcze, m.in. wymiana pękniętych płytek.

W narożniku skrzyżowania Marszałkowskiej ze Świętokrzyską znajduje się też drugie wejście do metra, które działa bez przeszkód.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5