Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Jedna oferta na projekt wind na wiadukcie Poniatowskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-05-16 10:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Jedna oferta na projekt wind na wiadukcie Poniatowskiego
fot. Boston9, lic. CC BY-SA 3.0 Wikia Warszawa
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych otworzył oferty w przetargu na wyłonienie wykonawcy projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie niezbędnych decyzji dla budowy wind na wiadukt Poniatowskiego. Wpłynęła jedna oferta – znacznie tańsza niż oczekiwania zamawiającego.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie decyzji niezbędnych dla realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na budowie urządzeń dźwigowych przy wiadukcie ks. J. Poniatowskiego. Dzięki inwestycji obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. ZMID dysponuje analizami wskazującymi możliwość realizacji wind w trzech miejscach.

Wstępnie wynika, że urządzenia mogą zostać ulokowane w dwóch lokalizacjach po obu stronach wiaduktu – w zachodnich wieżycach wiaduktu, przy przystanku Powiśle oraz w wieżycach przy ul. Solec. Na wysokości przystanków tramwajowych być może pojawi się pochylnia. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Wczoraj (15 maja) minął termin składania ofert. Wpłynęła jedna oferta od Warszawskiego Przedsiębiorstwa Mostowego Mosty na kwotę nieco ponad 215 tys. zł brutto. To znacznie poniżej oczekiwań ZMID-u, który przeznaczył na realizację dokumentacji kwotę 400 tys. zł. Teraz urzędnicy będą musieli ustalić, czy wykonawca nie zaoferował rażąco niskiej ceny. Jeśli oferta zostanie zaakceptowana, wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy na sporządzenie projektów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wiadukt Poniatowskiego z windami. Drogowcy szukają projektanta

Przestrzeń

Wiadukt Poniatowskiego z windami. Drogowcy szukają projektanta

Witold Urbanowicz 08 maja 2017

Most Poniatowskiego z pierwszymi windami w 2017 r.

Przestrzeń

Most Poniatowskiego z pierwszymi windami w 2017 r.

Redakcja 22 czerwca 2016

Warszawa. Będą windy na  Moście Poniatowskiego. W 2016 lub 2017 r.

Przestrzeń

Warszawa. Będą windy na Moście Poniatowskiego. W 2016 lub 2017 r.

Jakub Dybalski 10 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5