Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Jak będzie wyglądać tramwaj na Kasprzaka?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-05-19 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Jak będzie wyglądać tramwaj na Kasprzaka?
Przystanek Reduta Wolska w wariancie inwestorskimmat. Tramwaje Warszawskie
Tramwaje Warszawskie prowadzą konsultacje społeczne ws. budowy i odbudowy trasy tramwajowej w zachodniej części ulicy Kasprzaka. Mieszkańcy mogą oceniać trzy warianty przebiegu, a pomóc mają im w tym wizualizacje.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Tramwaje Warszawskie starają się o decyzję środowiskową dla odbudowy i budowy trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka na odcinku od Skierniewickiej do Wolskiej. W ramach przygotowywanego raportu środowiskowego niezbędne są konsultacje społeczne. Spółka przedstawiła trzy warianty różniące się przebiegiem (połączenie z Wolską bezpośrednio ulicą Kasprzaka albo przez al. Prymasa Tysiąclecia) oraz rozwiązaniami w rejonie skrzyżowania Kasprzaka, Wolskiej i Redutowej.

Linię tramwajową na zachód od Skierniewickiej zawieszono w 1990 r. Tramwaje Warszawskie proponują teraz nieco zmodyfikowany przebieg. W wariancie inwestorskim trasa prowadzi przez całą ulicą Kasprzaka do Wolskiej. Przed ul. Redutową torowisko będzie się zagłębiać, wykorzystując istniejący tunel dla samochodów w kierunku Jelonek. Wspólny przystanek dla tramwajów z Wolskiej i Kasprzaka znajdzie się na poziomie -1. Pozostałe nowe przystanki zaplanowano między Płocką a Skierniewicką, między Bema i al. Prymasa Tysiąclecia oraz przy skrzyżowaniu z Ordona.

W wariancie racjonalnym alternatywnym przebieg jest taki sam, jak w wariancie inwestorskim. Różnicą są jednak rozwiązania komunikacyjne w rejonie skrzyżowania z Wolską i Redutową. Zakłada się zachowanie tunelu drogowego. Torowisko przechodziłoby pod jezdnią Kasprzaka, następnie w wykopie równoległym do jezdni Kasprzaka w kierunku Jelonek. To wariant droższy, wymagający przebudowy znacznej liczby podziemnych instalacji oraz wiążący się z gorszą dostępnością przystanku Reduta Wolska.

Trzeci, poddany pod konsultacje wariant przewiduje połączenie z Wolską – tak jak dawniej – w osi al. Prymasa Tysiąclecia. To wariant najtańszy i najkorzystniejszy dla środowiska, ale nie daje on oczekiwanych efektów ruchowych. Konsultacje trwają do 7 czerwca br. Szczegóły o ich przebiegu na stronie www.tramwajnakasprzaka.pl.


Przystanek Szpital Wolski


Przystanek PKP Kasprzaka położony w ul. Kasprzaka, między al. Prymasa Tysiąclecia a ul. Bema

 
Wizualizacja rejonu Cerkwi prawosławnej, tramwaj zjeżdża na poziom -1 (wariant inwestorski i racjonalny alternatywny)


 
Przystanek Reduta Wolska na poziomie -1 z równoległą jezdnią w wariancie racjonalnym alternatywnym

 
Tramwaj skręcający w al. Prymasa Tysiąclecia w trzecim wariancie (tzw. najkorzystniejszy dla środowiska)

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Kasprzaka czeka na metro

Przestrzeń

Tramwaj na Kasprzaka czeka na metro

Witold Urbanowicz 05 lipca 2016

Warszawa: Mieszkańcy wybrali tramwaj na Kasprzaka

Przestrzeń

Warszawa: Mieszkańcy wybrali tramwaj na Kasprzaka

Witold Urbanowicz 30 października 2015

Tramwaje Warszawskie konsultują nową trasę na Kasprzaka

Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie konsultują nową trasę na Kasprzaka

Witold Urbanowicz 13 maja 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5