Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Inwestycje i remonty w 2020 r. dla pieszych i rowerzystów

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-02-27 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Inwestycje i remonty w 2020 r. dla pieszych i rowerzystów
fot. ZDM Warszawa
W tym roku w Warszawie zgłoszono blisko 1600 inwestycji i remontów na drogach. Na liście znajdują się też zadania związane z chodnikami, drogami rowerowymi i oświetleniem.

W tym roku nowe windy pojawią się przy moście księcia Józefa Poniatowskiego – ZMID ogłosił już przetarg na wykonanie robót. Windy zlokalizowane w istniejących wieżycach w rejonie dworca PKP Powiśle oraz przy ul. Solec, a w rejonie ul. Wybrzeże Kościuszkowskie na przystankach tramwajowych i po obydwu stronach jezdni będą dużym ułatwieniem dla mieszkańców Warszawy.

Przebudowa czeka al. Jana Pawła II, która zyska drogę rowerową, nowe chodniki i szpalery drzew. Inwestycja obejmuje kompleksową modernizację ulicy, między rondem ONZ a ul. Nowogrodzką, wraz z rondem Czterdziestolatka, na którym powstaną naziemne przejścia dla pieszych.

Duże zmiany czeka gocławski ciąg ulic Meissnera – gen. Abrahama – Umińskiego. W planach drogowców są zmiany w organizacji ruchu poprawiające bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ulicy, m.in.: wytyczenie pasów rowerowych, miejsc postojowych i wprowadzenie rozwiązań bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prace są efektem głosowania mieszkańców w budżecie obywatelskim.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych jest głównym priorytetem drogowców. Prace są planowane w oparciu o wyniki audytu bezpieczeństwa na zebrach. Zarząd Dróg Miejskich wybuduje kilkanaście sygnalizacji świetlnych w najbardziej niebezpiecznych miejscach (m.in. na ul. Kijowskiej, al. Krakowskiej, ul. M. Kajki i ul. KOR). Przebudowana zostanie sygnalizacja przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej z Królewską.

Realizowany będzie również program budowy rond. Powstaną one m.in. na ul. Kadetów u zbiegu z ul. Poprawną i Łasaka. Przygotowywana jest również przebudowa ul. Sokratesa, na której po zmianach ma być znacznie bezpieczniej. Rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pieszych są planowane również na innych ulicach, np. na ul. Roentgena.

W 2020 r. miejscy drogowcy chcą także przeprowadzić modernizację oświetlenia trzynastu ulic w ramach programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne” i doświetlać przejścia dla pieszych – wymiana istniejącego oświetlenia przejść dla pieszych na nowe oprawy LED w ok. 150 lokalizacjach.

Dalsza rozbudowa infrastruktury rowerowej z pewnością zadowoli osoby wybierające ten środek komunikacji. Nowe drogi dla jednośladów będą budowane w ramach inwestycji drogowych m.in. na ul. Wybrzeże Helskie, a nad kanałem w Porcie Praskim powstanie kładka pieszo-rowerowa. Infrastruktura rowerowa powstanie także m.in. w centrum na al. Jana Pawła II (od ronda ONZ do ul. Nowogrodzkiej) i na ul. Marszałkowskiej (od ul. Świętokrzyskiej do ul. Widok). Wiele odcinków będzie wybudowanych dzięki głosom mieszkańców w budżecie obywatelskim: na Bemowie wzdłuż ul. Powstańców Śląskich (na odcinku od ul. gen. S. Maczka do Piastów Śląskich planowany jest remont istniejącej drogi, a od Pirenejskiej do Wrocławskiej budowa nowej trasy), na Mokotowie wzdłuż Doliny Służewieckiej (od ul. Puławskiej do al. KEN) oraz na brakujących fragmencie al. Stanów Zjednoczonych (odcinek Grenadierów – Czapelska) na Grochowie. Przeprowadzony zostanie remont drogi dla rowerów na ul. Wołoskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W 2019 roku w Gdańsku wyremontowano 12 km chodników

Przestrzeń

W 2019 roku w Gdańsku wyremontowano 12 km chodników

Redakcja 17 grudnia 2019

Wąski chodnik na Towarowej przy biurowcu. Pytania o standardy

Przestrzeń

Wąski chodnik na Towarowej przy biurowcu. Pytania o standardy

Witold Urbanowicz 06 grudnia 2019

Kraków też ma antysmogowy chodnik. Przy ul. Pawiej

Przestrzeń

Kraków też ma antysmogowy chodnik. Przy ul. Pawiej

jd/inf. pras. 16 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5